TEM Otoyolu'nda bayram trafiği 87 kamerayla izlenecek

- Bolu Dağı Tünel Kontrol Merkezi Bakım İşletme Şefi Beşiroğlu: "Güzergahtan 9 günlük bayram tatili süresince yaklaşık 400-500 bin araç geçişi bekliyoruz. Gerekli tedbirlerimizi aldık"

TEM Otoyolu'nda bayram trafiği 87 kamerayla izlenecek
01 Temmuz 2016 Cuma 11:43

BOLU (AA) - TEM Otoyolu'nun Bolu Dağı kesimindeki bayram trafiği 87 kamerayla izlenerek, olası aksaklıklara anında müdahale edilecek.

Bolu Dağı Tünel Kontrol Merkezi Bakım İşletme Şefi Murteza Beşiroğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, karayolları ekiplerinin Kaynaşlı-Abant Kavşağı arasındaki 23 kilometrelik yolun yoğunluk yaşanan 16 kilometrelik bölümünün 87 kamerayla izlendiğini söyledi.

Kameralı takip sayesinde kaza, yolda kalan araç ve trafik yoğunluğuna neden olan unsurlar anında tespit edilerek hızlı müdahale sağlandığını anlatan Beşiroğlu, "Bayram tedbirleri kapsamında ekip ve personel sayımızı arttırdık. İtfaiye ekiplerimiz, kurtarıcılarımız ile otoyolda günlük 8 ekip ve 28 personelle hizmet veriyoruz." diye konuştu.

Beşiroğlu, emniyet ekipleriyle koordineli olarak çalışmaları sürdürdüklerini belirterek şunları kaydetti:

"Herhangi bir olumsuz durum söz konusu olduğunda, kontrol merkezlerinde görev yapan arkadaşlarımız trafik ekiplerini ve emniyet birimlerini uyararak bölgeye yönlendiriyor. Bolu Dağı Tüneli'nde günlük ortalama trafiğimiz 28 bin 700 civarında. Güzergahtan 9 günlük bayram tatili süresince ise yaklaşık 400-500 bin araç geçişi bekliyoruz. Gerekli tedbirlerimizi aldık. Sürücülerden de kurallara uymalarını istiyoruz. 'Yolların kralı olmaz kuralı olur' düşüncesiyle lütfen trafik işaret ve işaretçilerine ve kurallarına uyalım."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×