TEB'den Akıl Fikir Yarışması

TEB'den Akıl Fikir Yarışması
10 Kasım 2016 Perşembe 12:02

İSTANBUL (AA) - Türk Ekonomi Bankası (TEB), "İcat Çıkar" sloganıyla bu yıl 10.'sunu düzenlediği Akıl Fikir Yarışması'nın başvurularını almaya başladı.

Banka'dan yapılan açıklamaya göre, 10 yıldır sektöre yenilikçi fikirler ve yaratıcı projeler kazandırmak amacıyla düzenlenen TEB Akıl Fikir Yarışması, bu yıl da Üniversite Öğrencisi-Yeni Mezun, Müşteri ve Teknolojik Girişimci olmak üzere 3 ayrı kategoride düzenlenecek.

Bankacılık ve finans konusundaki yenilikçi, yaratıcı fikir ve projelerin başvurabileceği yarışmaya bölüm farkı gözetmeksizin tüm üniversite öğrencileri, yeni mezun genç profesyoneller, TEB müşterileri ve teknolojik girişimciler 15 Ocak'a kadar www.icatcikar.com üzerinden başvuru yapabilecek.

Jürinin sektörün önde gelen isimlerden oluştuğu yarışmada katılımcıları finansal ödüllerin yanı sıra TEB'de kariyer fırsatları, Bahçeşehir Üniversitesi MBA bursu, Roland Garros Seyahati ve TEB Girişim Evi'ne katılım önceliği bekliyor.

Üniversite Öğrencisi-Yeni Mezun kategorisinin birincisi 20 bin lira, ikincisi 10 bin lira, üçüncüsü ise 5 bin lira ödül kazanıyor. Ayrıca, bu kategoride ilk 3'e girmeyi başaran tüm katılımcılar, yarışmanın başından bu yana destekçisi olan ve kendi Teknoloji, Inovasyon ve Girişimcilik Merkezi de bulunan Bahçeşehir Üniversitesi'nden MBA bursu almaya da hak kazanıyor.

Müşteri kategorisinde birinci olan yarışmacı 20 bin liralık ödülün yanı sıra Fransa Açık Tenis Turnuvası Roland Garros'a katılma hakkı kazanıyor. İkinci olan TEB müşterisi 10 bin lira, üçüncü ise 5 bin liralık ödülün sahibi oluyor.

Teknolojik Girişimci kategorisinin birincisi 20 bin lira, ikincisi 10 bin lira, üçüncüsü ise 5 bin lira ödül kazanıyor. Ayrıca bu kategoride dereceye giren ilk 5 finalist TEB Girişim Evi'ne öncelikli katılım hakkı elde ediyor. Ayrıca bu yıl teknolojik girişimci kategorisinde fintech, bigdata ve diğer girişimcilere ek olarak tarım sektörüne yönelik teknolojik proje üreten girişimciler de özel bir değerlendirmeye tabi tutulacak.


Etiketler; #TEB

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×