TEB Altın Günleri başladı

TEB Altın Günleri başladı
13 Ocak 2017 Cuma 11:26

İSTANBUL (AA) - Türk Ekonomi Bankası (TEB), yastıkaltındaki altınları ekonomiye kazandırmak amacıyla "TEB Altın Günleri"ni başlattı.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, TEB, yeni yılda yastıkaltındaki altınları ekonomiye kazandırmaya hazırlanıyor.

Ocak 2017 itibarıyla şubelerde başlayan TEB Altın Günleri kapsamında, yastıkaltında, kasalarda muhafaza edilen altınlar TEB Altın Günlerini düzenleyen şubelere götürülerek anında TEB POS cihazı ve banka kartları üzerinden hesaba aktarılabilecek.

Müşteriler hızlı ve güvenli bir şekilde altınlarını değerlendirirken, ekonomiye de katkıda bulunmuş olacak. 100 bin liraya kadar devlet güvencesi altında olan TEB Altın Hesap, fiziki altınların çalınma riskini ortadan kaldırırken, hesap işletim ve kiralık kasa işletim ücretlerinden de tasarruf sağlayacak.

Hesabı kullanan tüketiciler, şube, internet bankacılığı, ATM ve çağrı merkezlerinden ihtiyaç anında altınlarını nakde çevirebilecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TEB Altın Bankacılığı Satış Direktörü Selami Erten, şunları kaydetti:

"Altın bankacılığında uzun süredir sektördeki lider konumumuz, bilgi birikimimiz ve deneyimimizin avantajıyla, ihtiyaçlara cevap verebilecek yeni ürünler geliştiriyoruz. Ocak 2017 itibarıyla şubelerde başlayacak TEB Altın Günleri ile müşterilerimizin yastık altında ya da kasalarında sakladıkları bilezik, yüzük, küpe, çeyrek altın, yarım altın gibi fiziki altınlarını, işçiliği düşüldükten sonra 24 ayar altın değeri üzerinden hesaba alıyoruz. TEB Altın Günleri kapsamında müşterilerimiz hem fiziki altınlarını altın hesaplarına güvenli ve hızlı bir şekilde aktarıyor hem de hesap işletim ve kiralık kasa ücreti ödemekten tasarruf ediyor."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×