TAV’dan yılın ilk yarısında 503 milyon avro ciro

-TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Şener: -"Ülkemizin kenetlenerek bu zor zamanları da aşacağına ve daha güçlü bir şekilde yoluna devam edeceğine olan inancımız tamdır"

TAV’dan yılın ilk yarısında 503 milyon avro ciro
27 Temmuz 2016 Çarşamba 19:20

İSTANBUL (AA) - TAV Havalimanları, 2016’nın ilk altı ayında 503 milyon avro ciro açıkladı.

Kurumdan yapılan açıklamaya göre, TAV Havalimanları, bu yılın ilk altı ayında 49,2 milyon yolcuya hizmet vererek 503 milyon avro ciro elde etti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener, ilk yarıda toplam yolcu sayısının yüzde 3 oranında artış gösterdiğini belirtti.

Şener, Gürcistan Tiflis Havalimanı’nda pist ve apron rehabilitasyon çalışmalarının başarıyla tamamlandığını anımsatarak, şunları kaydetti:

"Atatürk Havalimanı'na yapılan hain saldırı ve sonrasında yaşanan darbe girişiminde en zorlu şartlarda profesyonel bir biçimde davranarak havalimanını işler tutan ve kısa sürede yeniden faaliyete sokan tüm çalışanlarımıza, destek ve dayanışma gösteren tüm TAV ailesine, şükranlarımı sunarım. Ülkemizin kenetlenerek bu zor zamanları da aşacağına ve daha güçlü bir şekilde yoluna devam edeceğine olan inancımız tamdır. Biz de TAV olarak faaliyet gösterdiğimiz tüm coğrafyalarda ve yer aldığımız tüm platformlarda bu yönde katkı sunmaya devam edeceğiz."


Etiketler; #TAV #ciro

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×