Suriye'ye ambulans yardımı

- Biz Ümmetiz Platformu tarafından bağışlanan 25 ambulans, Geçici Suriye Hükümeti Sağlık Bakanı Cuma'nın da katıldığı törenle Suriye'ye gönderildi - Bakan Cuma: "Birileri Suriye halkını katlederken, Türkiye Devleti ve Türk hayırseverler, bizleri yaşatmaya çalışıyor"

Suriye'ye ambulans yardımı
28 Nisan 2016 Perşembe 17:22

HATAY (AA) - Biz Ümmetiz Platformu tarafından bağışlanan 25 ambulans, Geçici Suriye Hükümeti Sağlık Bakanı Muhammed Vecih Cuma'nın da katıldığı törenle Suriye'ye gönderildi.

Biz Ümmetiz Platformu'nun "Bir Ambulans Bin Yaşam" sloganıyla başlattığı kampanyada 50 sivil toplum kuruluşunun katkılarıyla toplanan 25 ambulans, Geçici Suriye Hükümeti Sağlık Bakanlığına bağışlandı. 25 ambulans, 3 ayrı konvoy halinde Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan geçerek, tampon bölgede Suriyeli sivil savunma ekipleri ve sağlık çalışanlarına teslim edildi.

Teslim töreninde hazır bulunan Geçici Suriye Hükümeti Sağlık Bakanı Muhammed Vecih Cuma, AA muhabirine, ambulansların Türk Kızılayı aracılığıyla muhaliflerin bulunduğu Halep ve çevre hastaneler ile sivil savunma ekiplerine teslim edildiğini söyledi.

Sağlık gereçlerinin Suriye için çok elzem olduğunu vurgulayan Cuma, "Kampanya düzenleyerek bizlere ambulans bağışlayan Biz Ümmetiz Platformu'na ve destekçilerine sonsuz teşekkür ederiz. Suriye'de katliamlar devam ediyor. Türkiye, her alanda bizlerin her zaman yanında oldu. Birileri Suriye halkını katlederken, Türkiye Devleti ve Türk hayırseverler bizleri yaşatmaya çalışıyor. Allah razı olsun." ifadesini kullandı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×