Siirt'te yüksek ateş şikayetiyle hastaneye kaldırılan bebek öldü

- "Meningokok menenjit" ön tanısı konulan bebeğin kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için alınan kan ve DNA örnekleri, Diyarbakır Adli Tıp Kurumuna gönderildi - İl Sağlık Müdürü Aslan: - "Buradan çıkacak sonuca göre çocukta başka bir hastalık olup olmadığı ve kesin tanının ne olduğu anlaşılır"

Siirt'te yüksek ateş şikayetiyle hastaneye kaldırılan bebek öldü
04 Haziran 2016 Cumartesi 22:04

SİİRT (AA) - Siirt'te yüksek ateş şikayetiyle hastaneye kaldırılan 10 aylık bebek, müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Alınan bilgiye göre, yüksek ateş belirtileri görülen Zeynep Sarsılmaz, Baykan ilçesinden Siirt Devlet Hastanesine sevk edildi.

Sarsılmaz, hastanedeki müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Bebeğe bulaşıcı "meningokok menenjit" ön tanısı konulması nedeniyle hastanenin acil servisinde tedbir amaçlı karantina uygulandı. Sarsılmaz'ın anne ve babası ile kardeşleri de tedbir amaçlı gözetim altında tutuldu.

İl Sağlık Müdürü Serkan Aslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bebeğe bulaşıcı "meningokok menenjit" ön tanısı konulduğunu söyledi.

Kesin tanı için bebekten alınan kan ve DNA örneklerinin Diyarbakır Adli Tıp Kurumuna gönderildiğini belirten Aslan, şöyle konuştu:

"Buradan çıkacak sonuca göre çocukta başka bir hastalık olup olmadığı ve kesin tanının ne olduğu anlaşılır. Bu anlamda çocuk hastaneye getirildiği süre içinde tedbir amacıyla karantina uygulanarak çocuk bölümünde önlem alındı. Çocuk morga alındıktan ve hastanedeki hijyen çalışmalarından sonra stabil çalışma devam etti."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×