Şehit Halisdemir'in ailesine dava açıldığı iddiası

- AK Parti Niğde İl Başkanı Özdemir: - "Ortada bir dava var ama bu dava, nüfus müdürlüğünün açtığı, ölenlerin çocuklarının miras haklarıyla alakalı herkese açılan bir dava"

Şehit Halisdemir'in ailesine dava açıldığı iddiası
05 Ekim 2016 Çarşamba 17:29

NİĞDE (AA) - AK Parti Niğde İl Başkanı Emrah Özdemir, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında şehit düşen Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in ailesine dava açıldığı iddialarına ilişkin, şehidin babası Hasan Hüseyin Halisdemir ile görüştüğünü ve olayın yanlış anlaşılmadan ibaret olduğunu söyledi.

Özdemir, AK Parti İl Başkanlığında gazetecilere yaptığı açıklamada, olayın basında yer alması ve yanlış anlaşılmalara sebep olması nedeniyle şehidin babası Hasan Hüseyin Halisdemir ile bir araya geldiklerini belirtti.

Şehit babasının, "Farkında olmadan yanlış bir şeylere mi sebep olduk" düşüncesiyle üzüldüğü ve duyduğu rahatsızlıktan gece uyuyamadığını söylediğini anlatan Özdemir, şöyle konuştu:

"Baba Halisdemir, 'Haberleri izlerken alt yazıda (Şehit Ömer Halisdemir'in ailesine 90 bin liralık tazminat davası açılacak) şeklinde bir şey okudum' dedi. 'Belki yanlış da okumuş olabilirim, alt yazıyı görünce bu işin detayını, davanın ne davası ve neden açıldığını öğrenmek için birkaç yere telefon açtım' dedi. Bu şekilde de olay basına yansımış. Ortada bir dava var ama bu dava, nüfus müdürlüğünün açtığı, ölenlerin çocuklarının miras haklarıyla alakalı herkese açılan bir dava. Bu, kesinlikle Ömer Halisdemir'in ailesi, çocukları, mirasçılarıyla hiçbir şekilde alakası olmayan, kamunun açtığı ve mirasçılık belgesiyle alakalı bir dava. Onun dışında kesinlikle ne tazminat davası ne de başka bir dava olduğu tespit edilmiş."

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın, baba Halisdemir'i arayarak bilgilendirdiğini de dile getiren Özdemir, "Her şey bir yanlış anlaşılmadan kaynaklanıyor. Davayla alakalı resmi evrakları Hasan Hüseyin amcaya gösterdik. Kendisi gündemi meşgul ettiğinden dolayı çok üzülmüş ve 'Kusura bakmayın' dedi." ifadelerini kullandı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×