Sanatçı Tarık Akan'ın vefatı

- Ünlü aktörün Muğla'nın Bodrum ilçesindeki yazlığına gelen hayranları, Tarık Akan'ın oturduğu evinin önündeki sandalyeye çiçek bırakıp, dua okudu - Sanatçının yazlığındaki yardımcısı Ayşe Altınparmak: - "Hastalığını yeneceğini ümit ediyordum. Eşiyle konuştuğumda hastalığını yenmeye başladığını söylüyordu. Biz de seviniyorduk, öleceğine asla inanamadım"

Sanatçı Tarık Akan'ın vefatı
16 Eylül 2016 Cuma 12:12

MUĞLA (AA) - Kanser tedavisi gördüğü özel hastanede yaşama veda eden sanatçı Tarık Akan'ın Bodrum ilçesindeki evinin önündeki sandalyeye çiçek bırakan hayranları, sanatçı için dua okudu.

Ünlü aktör Tarık Akan'ın ölüm haberini alan sevenleri, Akyarlar Mahallesi'ndeki yazlığına gelmeye başladı. Tarık Akan'ın oturduğun evinin önündeki sandalyesine begonvil başta olmak üzere çiçekler bırakan hayranları, sanatçı için dua etti.

Sanatçının 8 yıldır yazlığına bakan yardımcısı Ayşe Altınparmak, gazetecilere yaptığı açıklamada, ünlü sanatçının ağabeyi gibi olduğunu anlattı. Akan'ın çok iyi bir insan olduğunu anlatan Altınparmak, "Bodrum'a stres atmak için sık gelirdi. Mücveri, domatesli pilavı çok severdi. Özellikle onu yemek için gelirdi. Çok başka bir insandı. Sabah haberini aldığımda çok üzüldüm." diye konuştu.

- "Hastalığını yeneceğini ümit ediyordum"

Tarık Akan'ın kanser olduğunu öğrendikten sonra da Bodrum'a gelip gittiğine değinen Altınparmak, şöyle dedi:

"Geldiğinde 15 gün kalıyordu. Senede bir, iki kez tekrarlıyordu. Yaz sezonunu sevmiyordu kalabalık olduğu için, sezon başı ve sezon sonu olmak üzere iki kere geliyordu. Hastalığını yeneceğini ümit ediyordum. Eşiyle konuştuğumda hastalığını yenmeye başladığını söylüyordu. Biz de seviniyorduk, öleceğine asla inanamadım. Başaracağını umuyordum, öyle düşüncem vardı ancak öyle olmadı."

Sanatçının hayranlarından Figen Ağca da Tarık Akan'ın dik duruşu ve kişiliğiyle örnek bir insan olduğunu söyledi.

"Onun için söyleyecek çok şey var. Çok üzüldük, mekanı cennet olsun. Çok mütevazı bir hayat yaşıyormuş, görüp öğrendik" diyen Ağca, sanatçının kendine ait bir dünyası olduğunu ve abartıyı sevmediğini ifade etti.

Sanatçının yemek yediği evinin yakınındaki restoranın şefi Tekin Macak da kendisinin çok iyi bir insan olduğunu belirtti.

Tarık Akan'ı kaybettikleri için üzüntüsünü dile getiren Macak, "19 yıl bizde yemek yedi. Kendisine hizmet etmekten mutluluk duyuyorduk. Bir şey söyleyemiyorum, çok üzgünüm." dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×