Sahil Güvenlik Komutanlığının kuruluş yıl dönümü

- Cumhurbaşkanı Erdoğan: - "Üstlendiği vazife ve sorumlulukları daima yüksek bir vazife şuuruyla yerine getiren Sahil Güvenlik Komutanlığı, denizlerimizde ulusal çıkarlarımızın korunmasında en büyük güvencemiz olmaya ve Türk Silahlı Kuvvetlerimizin gücünü artırmaya devam edecektir"

Sahil Güvenlik Komutanlığının kuruluş yıl dönümü
18 Haziran 2016 Cumartesi 10:53

ANKARA (AA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, üstlendiği vazife ve sorumlulukları daima yüksek bir vazife şuuruyla yerine getiren Sahil Güvenlik Komutanlığının, denizlerde ulusal çıkarların korunmasında en büyük güvence olmaya ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin gücünü artırmaya devam edeceğini belirtti.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden yapılan açıklamaya göre, Erdoğan, Sahil Güvenlik Komutanlığının kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Sahil Güvenlik Komutanı Tümamiral Hakan Üstem'e mesaj gönderdi.

Erdoğan, üç tarafı denizlerle çevrili Türkiye'de, sahil ve karasuların güvenliğinden yasa dışı göç ve kaçakçılığın önlenmesine kadar geniş bir yelpazede görev yapan Sahil Güvenlik Komutanlığının kuruluş yıl dönümünü kutladı.

Sahil Güvenlik Komutanlığının modernizasyon çalışmaları, teknolojiye uyumu, harekat kabiliyetiyle takdir topladığını, tecrübeli, eğitimli ve donanımlı personeliyle her zaman fedakarca görev yaptığını vurgulayan Erdoğan, mesajında şunları kaydetti:

"Sahil Güvenlik Komutanlığı, denizlerimizde güvenliğin sağlanmasında başarılı çalışmalarıyla bizleri gururlandırmaktadır. Üstlendiği vazife ve sorumlulukları daima yüksek bir vazife şuuruyla yerine getiren Sahil Güvenlik Komutanlığı, denizlerimizde ulusal çıkarlarımızın korunmasında en büyük güvencemiz olmaya ve Türk Silahlı Kuvvetlerimizin gücünü artırmaya devam edecektir. Bu düşüncelerle Sahil Güvenlik Komutanlığının kuruluş yıl dönümünde, görevlerini başarıyla sürdüren tüm mensuplarına selam ve sevgilerimi iletiyorum."
İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×