Roketlerin gölgesinde mezuniyet fotoğrafı

- Kilis'e atılan roket mermileri nedeniyle zor günler geçiren ve kimi zaman eğitimlerine ara vermek zorunda kalan üniversite öğrencileri, mezuniyet sevincini 7 Aralık Kampüsünde fotoğraf çektirerek yaşadı

Roketlerin gölgesinde mezuniyet fotoğrafı
24 Mayıs 2016 Salı 17:40

KİLİS (AA) - Kilis'e atılan roket mermileri nedeniyle zor günler geçiren, kimi zaman eğitimlerine ara vermek zorunda kalan Kilis 7 Aralık Üniversitesi öğrencileri, mezuniyet sevinci yaşadı.

Üniversitenin ana kampüsünde, çiçek ve ağaçları fon olarak kullanan öğrenciler, cübbe ve keplerini giyerek fotoğrafçılara poz veriyor.

Üniversiteden 2015-2016 akademik yılında bin 177 lisans, 917 ön lisans olmak üzere 2 bin 94 öğrenci mezun olmanın mutluluğunu yaşıyor.

Mezun olan öğrencilerden Mehmet Gülali, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kente atılan roket mermileri nedeniyle zor günler geçirdiklerini, kimi zaman zorunlu olarak okullarından uzaklaşmalarına rağmen eğitim hayatlarını tamamlamanın gururunu yaşadıklarını söyledi.

Kilis'in eskisi gibi huzurlu bir kent haline dönmeye başladığını ifade eden Gülali, çok sayıda kişinin roketler nedeniyle yaşamını yitirdiğini ya da yaralandığını, bu duruma üzüldüklerini belirtti.

Evlerinden uzak kaldıklarını ve zor günler geçirdiklerini dil getiren Ceylan Tak ise çok farklı duygular içerisinde olduğunu, bir taraftan mezun olmanın gururunu yaşadığını diğer taraftan ise kentin ve üniversitenin eski günlere geri dönmesinden mutlu oldukları ifade etti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×