Provokatif sosyal medya hesaplarına karşı ihbar uyarısı

- FETÖ/PDY'nin darbe girişimi ve sonrasında provokatif sosyal medya hesaplarından yapılan, halkı galeyana getirecek paylaşımlara itibar edilmemesi, terör örgütü propagandası yapılan ve provokasyon amaçlı paylaşımlarda bulunulan hesapların ihbar edilmesi istendi

Provokatif sosyal medya hesaplarına karşı ihbar uyarısı
18 Temmuz 2016 Pazartesi 18:10

ANKARA (AA) - FETÖ/PDY'nin darbe girişimi ve sonrasında provokatif sosyal medya hesaplarından yapılan, halkı galeyana getirecek paylaşımlara itibar edilmemesi istendi.

Emniyet yetkililerince, AA muhabirine yapılan açıklamada, sosyal medyada halkı korku, panik ve kaos ortamına sürüklemek amacıyla provokatif paylaşımlarda bulunulan sosyal medya hesaplarına itibar edilmeyerek, bu hesapların güvenlik güçlerine bildirilmesi talebinde bulunuldu.

İhbarların, "siber@egm.gov.tr", "siber@ankara.pol.tr" ve "siber@istanbul.pol.tr" gibi adreslerin yanı sıra diğer illerdeki emniyet müdürlüklerinin elektronik ihbar sistemlerine yapılabileceği belirtildi.

İçişleri Bakanlığı tarafından da sosyal medyada vatandaşlar arasında ayrımcılığa sebebiyet verecek sosyal medya paylaşımlarına itibar edilmemesi gerektiği kaydedilmişti.
İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×