Polis, asker ve şehit yakınlarına ücretsiz ikram

Tokat'ın Turhal ilçesinde bir çay ocağının sahibi, FETÖ'nün darbe girişiminin bastırılmasına katkılarından ötürü polis, asker ve şehit yakınlarına ücretsiz ikram uygulaması başlattı

Polis, asker ve şehit yakınlarına ücretsiz ikram
03 Ağustos 2016 Çarşamba 16:17

Turhal ilçesinde bir çay ocağının sahibi, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin bastırılmasına katkıları dolayısıyla polis, asker ve şehit yakınlarına ücretsiz ikramda bulunuyor.

Alparslan Çelik, Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi'ndeki çay ocağının camına, darbe girişiminin bastırılmasına katkı sağlayan polis, asker ve şehit yakınlarına minnet duygularını göstermek amacıyla, "Görevi başında bulunan asker, polis ve şehit yakınlarına tüm servis ürünlerimiz sınırsız, ücretsizdir. Bedeli 15 Temmuz'da ödendi" yazısı astı.

Çelik, AA muhabirine yapığı açıklamada, darbe girişiminin bastırılmasında, darbeden yana olmayan askerler ile polisin büyük katkısı bulunduğunu söyledi.

Polis, asker ve şehit yakınları için kendilerince bir şeyler yapmak istediklerini dile getiren Çelik, şöyle dedi:

"FETÖ tarafından askerimize, polisimize, halkımıza darbe girişiminde bulunuldu. Orada şehitler ve gaziler verdik. Şehitlerimizin yakınları ile gazilerimizin yaralarının bir nebze olsun sarılması için imkanlarımız dahilinde ikramda bulunmak istiyoruz. Vereceğimiz hizmetten dolayı hiçbir ücret alınmayacaktır. Çünkü bedeli 15 Temmuz'da ödendi. Allah bize bir daha böyle acılar yaşatmasın. Milletimizin birliğine kasteden her kim olursa olsun, bunun cezasının devletimiz tarafından en ağır şekilde verilmesini diliyoruz."
İkramlarının süresiz olduğunu belirten Çelik, gücü yettiğince uygulamayı sürdüreceğini ifade etti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×