PKK'lıların "nöbet listesi" ile yakalanan sanığa 7 yıl 6 ay hapis

- Diyarbakır'da tedavi amaçlı gittiği hastanenin bahçesinde ihbarla yakalanan, üzerinde terör örgütü PKK mensuplarının, "nöbet listesi" ile örgütsel dokümanlar çıkan sanık 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı

PKK'lıların
17 Mayıs 2016 Salı 11:43

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'da tedavi amaçlı gittiği hastanenin bahçesinde ihbarla yakalanan, üzerinde terör örgütü PKK mensuplarının, "nöbet listesi" ile örgütsel dokümanlar çıkan sanığa 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi.

Diyarbakır 4. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen karar duruşmasında, tutuklu sanık Elif Akçeren ile tutuksuz yargılanan Mehtap İ. ve avukatları hazır bulundu.

Cumhuriyet savcısı esas hakkında verdiği mütalaasında tutuklu sanık Elif Akçeren hakkında atılı suçun vasıf ve mahiyetinin dikkate alınarak cezalandırılması, tutuksuz yargılanan sanık Mehtap İ'nin de beraati yönünde görüşünü bildirdi.

Mütaalaya karşı savunma yapan sanık Akçeren, Türkçe bildiğini ancak savunmasının Kürtçe yapmak istediğini belirtti.

Kürtçe savunma yapan Akçeren üzerine atılı silahlı terör örgütü üyeliğini kabul etmediğini belirterek, "Üzerimde ele geçirilen notlar örgütsel notlar değildir. Bu nedenle üzerime atılı suçtan tahliyemi ve beraatimi talep ediyorum." ifadelerini kullandı.

Verilen aranın ardından kararını açıklayan mahkeme, sanık Elif Akçeren'nin "silah terör örgütüne üye olmak" suçundan 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmasına, diğer tutuksuz sanık Mehtap İ'nin ise beraatini kararlaştırdı.

- Olay

Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesine 20 Kasım 2015'te tedavi amaçlı başvurduktan sonra Sur ilçesindeki terör faaliyetlerine katıldığı yönündeki ihbar üzerine hastane bahçesinde Elif Akçeren ile Mehtap İ. yakalanmıştı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×