Mısır ordusunun Sina'daki operasyonları

- Sina Yarımadası'nda "tekfirci" olarak tanımlanan gruplara yönelik düzenlenen operasyonlarda 28 kişi öldürüldü, 12 kişi gözaltına alındı

Mısır ordusunun Sina'daki operasyonları
10 Temmuz 2016 Pazar 21:47

KAHİRE (AA) - Mısır ordusu, Sina Yarımadası'nda "tekfirci" olarak tanımladığı gruplara yönelik düzenlediği operasyonlarda 28 kişinin öldürüldüğünü, 12 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.

Ordu Sözcüsü Muhammed Samir, sosyal medya hesabından yayımladığı yazılı açıklamada, Kuzey Sina vilayetine bağlı Şeyh Zuveyd kentinde Kemin kontrol noktasına düzenlenmesi planlanan bir terör saldırısının önlendiğini ve 14 teröristin öldürüldüğünü belirtti.

Samir, "Alınan istihbarat neticesinde saldırının planlandığı Kemin güvenlik noktasında toplanan bir grup tekfirci unsur, hava kuvvetlerinin saldırısı neticesinde ölü olarak ele geçirildi" ifadesine yer verdi.

Son günlerde El-Ariş, Refah ve Şeyh Zuveyd'de düzenlenen operasyonlar sırasında emniyet güçleriyle çatışmaya giren 14 "tekfircinin" daha öldürüldüğünü aktaran Samir, 2'si emniyet güçlerince aranan 12 şüphelinin de yakalandığı açıkladı.

Mısır ordusu ve emniyet teşkilatı, Eylül 2013'ten bu yana başta Sina olmak üzere birçok ilde "terörist ve tekfirci" olarak adlandırdığı unsurlara yönelik "güvenlik güçlerini hedef alan saldırılar düzenledikleri" gerekçesiyle operasyonlar düzenliyor.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×