Milletvekilleri sığınmacıların konakladığı kampları inceledi

-TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu üyeleri, Nizip'teki Suriyeli sığınmacıların kaldığı çadır ve konteyner kentte incelemelerde bulundu

Milletvekilleri sığınmacıların konakladığı kampları inceledi
25 Mayıs 2016 Çarşamba 17:08

GAZİANTEP (AA) - Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu üyeleri, Gaziantep'in Nizip ilçesindeki Suriyelilerin kaldığı çadır ve konteyner kentte incelemelerde bulundu.

İlçeye gelen 8 milletvekillinden oluşan komisyon üyeleri, ilk olarak gittikleri yaklaşık 5 bin Suriyeli sığınmacının yaşamını sürdürdüğü konteyner kentte, Gaziantep Vali Yardımcısı Nursal Çakıroğlu ve İl Affet ve Acil Durum Müdürü Ahmet Taşkesen tarafından karşılandı.

İdari binada basına kapalı gerçekleşen brifinge katılan komisyon üyelerinin, her iki kampta kalan sığınmacı sayısı, sığınmacılara yönelik verilen hizmetler ile sosyal etkinlikler ve yaşam koşulları ile ilgili bilgi aldıkları öğrenildi.

Konteyner kentteki incelemelerini tamamlayan komisyon üyeleri, daha sonra yaklaşık 11 bin Suriyelinin kaldığı çadır kente geçerek, burada da incelemelerde bulundu.

Kamplarda incelemelerini tamamlayan komisyon üyeleri daha sonra ilçeden ayrıldı.


Etiketler; #Nizip

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×