Mehmet Ali Şahin Milli Türk Talebe Birliği Karabük İl Başkanlığı açılışında

Milli Türk Talebe Birliği Karabük İl Başkanlığı açılışında konuşan Mehmet Ali Şahin: "İnşallah buralar, Türkiye’de çözülmeye başlayan aile yapısına sağlam mühür vuracak, sağlam nesil yetiştirecek yerler olacaktır" dedi.

Mehmet Ali Şahin Milli Türk Talebe Birliği Karabük İl Başkanlığı açılışında
28 Nisan 2016 Perşembe 16:20

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, "Milletimizin sahip olduğu değerler var ve bu değerler milletimizi ayakta tutuyor, tutkal gibi birbirine kenetliyor. İşte, Milli Türk Talebe Birliği, bu değerleri yaşama ve yaşatma sevdası içerisinde olan bir sivil toplum kuruluşudur." dedi.

Şahin, 100. Yıl Mahallesi'nde düzenlenen Milli Türk Talebe Birliği Karabük İl Başkanlığının açılış töreninde yaptığı konuşmada, lise yıllarında Necip Fazıl Kısakürek’in konferanslarını ilgiyle takip ettiğini bildirdi.

Birliğin o yıllarda milli ve manevi olarak yetişme sancıları içerisinde olan gençliğin açlığını gidermek için uğradığı yer olduğuna işaret eden Şahin, "Milletimizin sahip olduğu değerler var ve bu değerler milletimizi ayakta tutuyor, tutkal gibi birbirine kenetliyor. İşte, Milli Türk Talebe Birliği, bu değerleri yaşama ve yaşatma sevdası içerisinde olan bir sivil toplum kuruluşudur." diye konuştu.

Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Abdurrahim Boynukalın da 100 yıllık çınar olan Milli Türk Talebe Birliğinin içerisinde yer aldığına değindi.

Birliğin, genel merkez teşkilat başkanlığı görevinde de bulunduğunu belirten Boynukalın, "Bizde oralardan geliyoruz. İnşallah bu şubelerimiz, genç yetiştirme noktasında geçmiş dönemlerin heyecanını, hızını yaşatacaktır." ifadesini kullandı.

"Sağlam nesil yetiştirecek yerler olacaktır"

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Şeref Malkoç ise kendisinin lise yıllarında Trabzon’da Milli Türk Talebe Birliğine gittiğini ve ortaöğretim kongre başkanlığı yaptığını vurguladı.

Oradan aldığı hızla sosyal ve siyasi faaliyetlerini sürdürdüğüne işaret eden Malkoç, şunları kaydetti:
"Buralar çok güzel müesseselerdir. Bunlar bizim sosyal dokumuzu, ruh yapımızı dantel dantel dokuyacak müesseselerdir. Milli Türk Talebe Birliği ve benzeri müesseseler, genç yavrularımız arasından yeni Yunus Emrelerin, Mevlanaların, Hacı Bektaşi Velilerin, Nurettin Topçuların, Sezai Karakoçların, Mehmet Akiflerin, Mehmet Ali Şahinlerin, Abdurrahim Boynukalınların yetişeceği yerlerdir. İnşallah buralar, Türkiye’de çözülmeye başlayan aile yapısına sağlam mühür vuracak, sağlam nesil yetiştirecek yerler olacaktır. Önceki Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül de şimdiki Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan da Milli Türk Talebe Birliğinde bulunmuş, yetişmiş büyüğümüzdür. O açıdan, bütün anne ve babalara sesleniyorum, buralar güzel yerlerdir, çocuklarını gönül rahatlığı içerisinde göndersinler."

Duaların ardından Milli Türk Talebe Birliği Karabük İl Başkanlığının açılışı gerçekleştirildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×