Makedonya'da Recep Tayyip Erdoğan Stadı açıldı

Makedonya'da Recep Tayyip Erdoğan Stadı açıldı
25 Eylül 2016 Pazar 16:44

GOSTİVAR (AA) - Makedonya'nın kuzeybatısındaki Gostivar şehrine bağlı Yukarı Banisa Köyü'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın adını taşıyan stat törenle hizmete açıldı.

Türk nüfusun yaşadığı köyün futbol takımı Yukarı Banisa Trabzonspor'a ait stadın açılışına Makedonya Devlet Bakanı Furkan Çako, Gostivar Belediye Başkanı Nevzat Beyta, Yukarı Banisa Trabzonspor Kulübü Başkanı Muhammed Şabani, Makedonya Türk Sivil Toplum Kuruluşları Birliği (MATÜSİTEB) Başkanı Tahsin İbrahim, Üsküp Yunus Emre Enstitüsü Müdür vekili Fuat Korkmaz, davetliler ve köy halkı katıldı.

Bakan Çako, burada yaptığı konuşmada, bu stadın topluma kazandırılması küçük bir adım olsa da aslında bu alanda yapılacak yatırımların bir bütün olarak toplumun sağlıklı gelişmesi açısından büyük adımlar olduğunu söyledi.

Yukarı Banisa Trabzonspor Kulübü Başkanı Şabani de stadın inşa edilmesinde emeği geçen tüm kurum ve kişilere teşekkür ederek, yeni stadın kulübe ve köy halkına hayırlı olması temennisinde bulundu.

Gostivar Belediye Başkanı Beyta ise stada giden yolun asfalt olmadığını anımsatarak, "Bu stadın Türkiye tarihindeki en büyük siyasetçinin, devlet adamının ismini taşımasından dolayı, belediyenin 2017 yılı programı kapsamında bu yolun asfaltının yapılacağına Belediye Başkanı olarak söz veriyorum." dedi.

Tören de ayrıca köy muhtarı Abdülhadi Hüseyin ve Yukarı Banisa Trabzonspor Derneği Başkanı Gafur Kazimi açılışa gelen konukları selamladı.

Konuşmaların ardından köydeki imam tarafından dua edildi. Devlet Bakanı Çako ile Gostivar Belediye Başkanı Beyta, kurdela keserek stadın resmi açılışını yaptı.

2015 yılında kurulan Yukarı Banisa Trabzonspor, Makedonya'da bölgesel ligde mücadele ediyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×