Makedonya'da hükümete "FETÖ" uyarısı

- Makedonca yayın yapan bir haber sitesi, FETÖ'nün Makedonya'daki faaliyetlerine dikkati çekerek, Türkiye'de yaşananların benzerinin Makedonya'da yaşanmaması için hükümete gerekli önlemleri alması çağrısında bulundu

Makedonya'da hükümete
18 Temmuz 2016 Pazartesi 12:32

ÜSKÜP (AA) - Makedonya'daki bir internet haber sitesi, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişiminin ardından bu yapılanmanın Makedonya'daki faaliyetlerine dikkati çekerek, hükümete gerekli önlemleri alması çağrısında bulundu.

Haber portalı "razlika.com", Türkiye'de yaşananların benzerinin Makedonya'da tekrarlanmaması için hükümetin tedbir alması gerektiğini vurguladı.

FETÖ'nün Makedonya'daki faaliyetlerine işaret eden internet sitesi, terör örgütünün "Yahya Kemal" adıyla ülkede ilkokul ve lise işlettiğini, öğrenci evleri, gazetesi, çeşitli kursları ve işletmeleri bulunduğunu belirttti.

Türkiye'de püskürtülen darbe girişiminin FETÖ tarafından yapılan ilk girişim olmadığına dikkat çekilen haberde, "Makedonya'da da benzer bir senaryonun yaşanmasını engellemek adına, başta Dışişleri Bakanlığı olmak üzere tüm yetkili organlara Gülen Hareketinin kurumlarına yönelik denetleme ve araştırma yapmaları çağrısında bulunuyoruz." ifadelerine yer verildi.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×