Maduro, ABD'de hakkında dava açılan Reverol'u bakanlığa atadı

- Venezuela Devlet Başkanı Maduro, uyuşturucu ticaretine yardım ve yataklık yapmaktan dolayı ABD'de hakkında dava açılan Reverol'u İçişleri Bakanı olarak atadı

Maduro, ABD'de hakkında dava açılan Reverol'u bakanlığa atadı
03 Ağustos 2016 Çarşamba 21:08

CARACAS (AA) - Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, uyuşturucu ticaretine yardım ve yataklık yapmak suçundan ABD'de hakkında dava açılan General Nestor Reverol'u İçişleri Bakanlığına getirdi.

Maduro yaptığı basın açıklamasında, ABD'de, uyuşturucu ticaretine yardım ve yataklık suçlamasıyla hakkında dava açılan Reverol'u desteklemek amacıyla terfi ettirdiğini belirtti.

Reverol'un uyuşturucu çeteleriyle mücadelede büyük başarılara sahip, cesaretli bir insan olduğunu söyleyen Maduro, "Emperyalist güçler ve uyuşturucu mafyası, Venezuela'da uyuşturucu ticaretine vurduğu darbe dolayısıyla Reverol'u cezalandırmak istiyor." diye konuştu.

ABD Federal Mahkemesinde pazartesi günü aleyhine dava açılan Reverol, uyuşturucu tacirlerinden rüşvet almak ve kokain ticaretine göz yummakla suçlanıyor. Reverol ise suçlamaları reddederek, uyuşturucu tacirleriyle mücadele dışında herhangi bir bağının olmadığını belirtti.

Reverol ile birlikte, aralarında eski savunma bakanı ve askeri istihbarat müdürünün de olduğu birçok Venezuelalı yetkili hakkında da dava açıldığı bildirildi.

Venezuela hükümeti ise ABD'yi "uyuşturucu davalarını kullanarak ülkenin sosyalist yönetimini karıştırmak"la suçluyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×