Lise öğrencisinin kaçırıldığı iddiası

- Kütahya'nın Aslanapa ilçesinde 16 yaşındaki bir lise öğrencisi kızın sosyal medyadan tanıştığı kişi tarafından kaçırıldığı iddia edildi

Lise öğrencisinin kaçırıldığı iddiası
16 Kasım 2016 Çarşamba 18:00

KÜTAHYA (AA) - Kütahya'nın Aslanapa ilçesinde yaşayan ve kendisinden 12 gündür haber alınamayan 16 yaşındaki lise öğrencisi kızın sosyal medyadan tanıştığı kişi tarafından kaçırıldığı öne sürüldü.

Alınan bilgiye göre, Örenköy'de ikamet eden 10. sınıf öğrencisi F.Ç'nin 5 Kasım'da eve dönmemesi üzerine ailesi İlçe Jandarma Komutanlığına kayıp başvurusunda bulundu. Aile, 12 günden beri haber alınamayan Çakıcı'nın sosyal medya sitesi Facebook'tan tanıştığı 24 yaşındaki S.G. tarafından kaçırıldığını ileri sürerek, şikayetçi oldu.

Baba Yakup Ç, gazetecilere yaptığı açıklamada, hayatından endişe ettiği kızının bir an önce bulunmasını istedi.

Kızının internette tanıştığı kişi tarafından kaçırıldığını öne süren Yakup Ç, "Kızım internetten S.G. ile tanışmış, bizim haberimiz yoktu. 5 Kasım günü öğle saatlerinde köyden alıp götürmüşler. Bize daha sonra bir yakınımız söyledi, bu kişinin ismini. Biz de hemen jandarmaya sonra savcılığa başvurduk. Kızımızın bulunması için yardım isteyerek o kişiden şikayetçi olduk. Jandarma kaçırdığını düşündüğümüz kişinin evinde arama yapmış ama kızımı bulamamış. Kızımızın hayatından endişe duyuyoruz." dedi.

Anne Gülsüm Ç. de kızı Fatma'nın kaçırılmasından birkaç gün sonra telefonla kendisini arayıp birkaç kelime konuştuktan sonra telefonunun zorla kapattırıldığını ileri sürdü.

Kaçırıldığı iddia edilen lise öğrencisinin bulunması için jandarma ekiplerince çalışmaların sürdüğü bildirildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×