Kraliçe adayları EXPO'yu gezdi

- "Miss Eurasia Güzellik Yarışması" için 37 ülkeden Antalya'ya gelen kraliçe adaylarının EXPO 2016 Antalya ziyaretinde renkli görüntüler oluştu

 Kraliçe adayları EXPO'yu gezdi
19 Mayıs 2016 Perşembe 14:14

ANTALYA (AA) - "Miss Eurasia Güzellik Yarışması" için Antalya'ya gelen 37 ülkenin güzelleri, EXPO 2016 Antalya sergi alanını ziyaret etti.

Aksu ilçesindeki alanda, geçen ay Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla açılışı yapılan EXPO 2016 Antalya'ya yerli ve yabancı konukların ziyaretleri sürüyor.

Miss Eurasia Güzellik Yarışması için Antalya'ya gelen ve aralarında Rusya, İsrail, İtalya ve Türk cumhuriyetlerinin de bulunduğu 37 ülkenin kraliçe adaylarının EXPO'yu ziyaretlerinde renkli görüntüler oluştu.

EXPO 2016 Antalya'daki bahçeleri gezen güzellere, proje ve EXPO 2016 Antalya'ya katılan ülkelerle ilgili bilgi verildi.

Baggy ile alan turu yapan kraliçe adayları, Şakayık Terası'ndan su gösterisini izledi. 80 metreye kadar yükselen fıskiyeleriyle Türkiye'nin en büyüğü olan EXPO Göleti'ndeki su gösterisini ilgiyle izleyen yarışmacılar, Yeşil Köprü üzerinde fotoğraf çektirdi.

Ülke bahçeleri, kurumsal bahçeler ve bitki heykellerin bulunduğu alanı gezen yarışmacılar, 101 metre yüksekliğindeki Turkcell EXPO Kulesi'ne çıktı. Seyir terasından EXPO alanını izleyen grup, Türkçe olarak "Antalya seni seviyorum", İngilizce olarak da "EXPO 2016" şeklinde seslendi.

- Kraliçe adayları, EXPO'ya hayran kaldı

Birleşik Arap Emirlikleri'nden yarışmaya katılan Darya Koleychik, EXPO 2016 Antalya'yı ziyaret etmekten mutlu olduğunu belirterek, bunun çok büyük bir etkinlik olduğunu söyledi.

Havanın güzel olduğunu, dünyanın birçok ülkesinden insanı bir arada görünce şaşırdığını dile getiren Koleychik, "Türkiye'ye gelen çok sayıda arkadaşım var. Onlara mutlaka bu muhteşem yere gelmelerini söyleyeceğim." dedi.

Sibirya adına yarışmaya katılan Alice Veresova da her şeyin kendisi ve ülkesi için güzel olmasını dileyerek, ilk kez bir EXPO alanını ziyaret ettiğini kaydetti.

- "Türkiye'ye gelmeliler"

Miss Euraisa'ya Rusya'dan katılan kraliçe adayı Maria Zarubina, yedi coğrafi mimaride yapılan Restoranlar Sokağı'na hayran kaldığını ifade etti.

Daha önce böyle bir yer görmediğini vurgulayan Zarubina, "Rusya da buraya gelmeli. Çünkü Türkiye ve biz arkadaşız. Bu nedenle Türkiye'ye ve Antalya'daki EXPO'ya gelmeliler. Burası gerçekten çok güzel. Bir çok şov, çiçekler var. Birçok güzel alan var. Lütfen EXPO'yu ziyaret edin." görüşünü belirtti.

İsrailli kraliçe adayı Lilya Azarova da EXPO 2016 Antalya’yı çok beğendiğini, burayı herkesin ziyaret etmesi gerektiğini kaydetti.

Türkiye'yi temsil eden Bursalı 19 yaşındaki Nutkun Tezcan da güzel bir kamp dönemi geçirdiklerini, 36 ülkeden kız arkadaşlarını EXPO'da ağırladığını dile getirdi.

Miss Eurasia Güzellik Yarışması'nın Organizasyon Komitesi Başkanı Leon Karatygin de yarışmayı 7 yıldır Antalya'da yaptıklarını, kentin dünyanın birçok yerinden gelen insanlar için çok ilginç yerleri bulunduğuna işaret etti.

Karatygin, kraliçe adaylarının sadece yarışma için değil konuşmak, dostluk kurmak için de geldiğini söyledi.

Ziyaretin ardından yarışmacılar, kendi ülkelerinin bahçelerindeki etkinliklere de katıldı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×