"Kızımın tek isteği kına almaktı"

- Gaziantep'te 54 kişinin yaşamını yitirdiği kına gecesine yönelik terör saldırısında gelinden kına almak için evinden sokağa indiği sırada yaralanan 6 yaşındaki İremsu, hastanede yaşam savaşı veriyor - Baba Ateş: - "Kızım da gelinden kına almak için düğün yerine gitmişti"

24 Ağustos 2016 Çarşamba 11:09

GAZİANTEP (AA) - İSMAİL HAKKI DEMİR - Gaziantep'te 54 kişinin yaşamını yitirdiği düğün merasimine yönelik terör saldırısında, gelinden kına almak için evinden sokağa indiği sırada yaralanan 6 yaşındaki İremsu, hastanede yaşam savaşı veriyor.

Şahinbey ilçesine bağlı Akdere Mahallesi'ndeki kına gecesinin düzenlendiği sokakta oturan baba Cuma Ateş, patlamanın meydana geldiği hafta sonu işten gelmiş, evinde yemek yerken, eşi Gülizar Ateş de komşularının mutlu gününde onlara yardımcı olmak için sokağa inmişti.

6 yaşındaki İremsu Ateş, bir süre babasının yanında kaldıktan sonra kına almak için gelinin yanına kadar gitti. Bu esnada meydana gelen patlamada yüzünde yanıklar oluşan İremsu, hastanede tedavi altına alındı.

Patlamada yaralanan baba Cuma ve anne Gülizar Ateş de kızlarının eski günlerine döneceği günü bekliyor.

- Patlama gecesi evdeydi

Baba Cuma Ateş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kızının terör saldırısının çirkin yüzüyle küçük yaşta tanıştığını söyledi.

Patlamanın olduğu akşam işten geldiğini ve evde yemek yediğini aktaran Ateş, ailesinin de o esnada komşularının kına gecesinde olduğunu belirtti.

Yemekten sonra evin damından kına gecesinin yapıldığı alana baktığını dile getiren Ateş, "Aniden bir patlama meydana geldi, parçalar yüzüme sıçradı. Sonra ben aşağıya indim. Eşim de yaralı şekilde eve geliyordu. Onu hemen ambulansa yetiştirdim. Sonra çocuğumu bulamadım. Cenazelerin arasında çocuğumu arıyordum. Sonra telefon geldi. Bir akrabam hastanede çocuğumu bulmuş. Sağlam olduğunu söylediler, çocuğumu hastanede görebildim." dedi.

- "Çünkü kızım kınayı seviyor"

Ateş, kızının kına yakmayı çok sevdiğini ve o gün de kına almak için gelinin yanına gittiğini ifade etti.

"Annesi kına getirmeyi unutur diye aşağı inmişti. Kızım da gelinden kına almak için düğün yerine gitmişti. O esnada patlama meydana geldi ve yaralandı. Annesi de yaralandı. O da kına yakılan alandaydı..." diye konuştu.

Terör saldırısına tepkisini dile getiren Ateş, "Yapılan saldırıyı kınıyorum. Bu yapılan insanlık dışı bir şey. Küçücük çoçukların günahı neydi. Yazık günah değil mi." ifadelerini kullandı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×