Kırklareli'de tutuklu ve hükümlüler için kütüphane

Kırklareli'de tutuklu ve hükümlüler için kütüphane
09 Mayıs 2016 Pazartesi 17:17

KIRKLARELİ (AA) - Kırklareli Cumhuriyet Başsavcılığı ve Eğitim-Bir-Sen Kırklareli Şubesince imzalanan protokol kapsamında hükümlü ve tutuklular için oluşturulan kütüphanenin açılışı gerçekleştirildi.

Kırklareli E Tipi Kapalı Ceza infaz Kurumu'nda düzenlenen törene, Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz, Ceza İnfaz Kurumu Savcısı Mustafa Kapılı, Eğitim-Bir-Sen Kırklareli Şube Başkanı Selahattin Karanfiler, kurum müdürleri ile hükümlü ve tutuklular katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan tören Kur'an-ı Kerim okunmasıyla devam etti.

Yavuz, burada yaptığı konuşmada, okuyan bir toplum oluşturmak istediklerini söyledi.

Okuyan toplumun daha bilinçli, bilgili ve kültürlü olacağını belirten Yavuz, ülkelerin gelişmişlik seviyelerinin en önemli ölçütünün okuyan toplumlardan oluştuğunu kaydetti.

Kampanyanın devlet ile milletin kaynaşması noktasında emsallerinden biri olacağını aktaran Yavuz, "Ceza infaz kurumlarında kalan hükümlü ve tutuklulara en iyi, en verimli ve sağlıklı bir şekilde nelerin yapılabileceğini amaç edinerek kitap toplama kampanyası başlatmıştık. Kampanyanın faydalı ve yararlı olacağı kanaatindeyim. Devletiyle milletiyle kaynaşma noktasındaki emsallerden bir tanesi olacaktır. Okuyan bir toplum oluşturmak istiyorsak, bizim hedefimiz önce bunu cezaevlerinde başlatmaktı. Bunu da gerçekleştirdik. Kampanyanın düzenlenmesine ve kütüphanenin açılmasına katkı sağlayan herkese teşekkür ederim." diye konuştu.

Karanfiler de kampanyanın sona erdiğini belirterek aktararak, Kapalı Ceza İnfaz Kurumu kütüphanesinde yaklaşık 3 bin kitabın bulunduğunu bildirdi

Konuşmaların ardından Başsavcı Yavuz ve beraberindekiler kütüphanenin açılışını gerçekleştirdi.

Etkinlikte Diyanet İşleri Başkanlığı ile Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü iş birliğinde tutuklu ve hükümlüler arasında düzenlenen 'Dini Bilgiler Yarışması'nda il çapında dereceye girenlere hediyeleri verildi.

Etkinlik, tutuklu ve hükümlüler tarafından 'Anzaklı Ömer' adlı tiyatro oyununun sahnelenmesiyle sona erdi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×