KHK ile belediyeye görevlendirmeye destek

- Diyarbakır'ın Sur ilçe belediyesine yapılan görevlendirmeden sivil toplum kuruluşu temsilcileri memnun oldu - Sur Halkı İnisiyatifi Sözcüsü Büyüm: "Bu uygulama Sur ilçesiyle kalmamalı, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine de görevlendirilme yapılmalı. Bunlar halkın imkanlarını Kandil'e hizmet için kullanıyorlar" - İnanç Özgürlüğü Platformu Koordinatörü Gökdemir: - "Halkımız yıllardır mahrum bırakıldığı bir hizmete kavuşacağından mutludur"

KHK ile belediyeye görevlendirmeye destek
11 Eylül 2016 Pazar 16:20

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'ın Sur ilçe belediyesine Kanun Hükmünde Kararname gereği yapılan görevlendirme, ilçedeki sivil toplum kuruluşu temsilcileri memnun etti.

Sur Halkı İnisiyatifi Sözcüsü Süleyman Büyüm AA muhabirine, terör örgütü PKK'nın saldırıları dolayısıyla ilçe halkının sıkıntılı günler geçirdiğini söyledi.

DBP'li belediye yönetiminin halkın sorunlarıyla ilgilenmediğini dile getiren Büyüm, şöyle konuştu:

"Belediyenin imkanlarıyla çukurlar kazıldı. Halk bu görevlendirmeden mutlu, birçok kişiyle görüştük mutlu olduklarını söylediler. Bu uygulama Sur ilçesiyle kalmamalı, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine de görevlendirilme yapılmalı. Bunlar halkın imkanlarını Kandil'e hizmet için kullanıyorlar. Belediyenin araçlarıyla çukurlar kazdıklarını bizzat görüyorduk. Daha önce belediyeye gidemiyorduk. Çünkü bizleri kapı dışarı ediyorlardı."

Bölge halkının terörden bıktığını, çocukların yaşanan saldırılar dolayısıyla psikolojisinin bozulduğunu dile getiren Büyüm, "Halkın artık bu zihniyetten korkmaması lazım. Zaten öleceğiz, bari ölümümüz din, vatan ve topraklarımız için olsun. Ama biz buna boğun eğersek bunların isteklerini yerine getirirsek bu ülke elimizden gider." dedi.

- "Bölge halkı, yıllardır bu belediyecilik anlayışından muzdarip oldu"

Diyarbakır İnanç Özgürlüğü Platformu Koordinatörü İbrahim Gökdemir ise görevden alınan DBP'li belediye yöneticilerinin terör örgütü PKK'nın güdümünde işler yaptığını anımsattı.

DBP'li belediyelerin vatandaşın beklediği hizmeti sunamadığını dile getiren Gökdemir, "Bölge halkı, yıllardır bu belediyecilik anlayışından muzdarip oldu. Gerek örgütün silahlı unsurlarının baskısı ve gerekse yerel belediyelerin hizmeti baskı unsuru olarak kullanmasının sonucu halkın özgür iradesi sürekli olarak engellendi." ifadelerini kullandı.

- "İfsat belediyeciliği son buldu"

Gökdemir, belediye başkan adaylarının terör örgütü tarafından belirlendiğine işaret ederek, şunları kaydetti:

"Özellikle çukur ve sözde öz yönetim ilanlarının arkasında bu anlayış mevcuttu. Bölge halkımızın yıllardır muzdarip olduğu bu ifsat belediyeciliğinin son bulması, halka hizmet kapısının açacağından yerinde atılmış bir adımdır. Halkımız yıllardır mahrum bırakıldığı bir hizmete kavuşacağından mutludur. Halkın bu beklentilerini karşılayacak ve gerçek anlamda ülkenin diğer bölgelerinde yürütülen hizmetlerinin aynısını almaya hak etmiştir."

Uygulamanın ilçeye katkı sunacağını dile getiren Gökdemir, "Halkımızı hizmetten mahrum bırakan ideolojik yaklaşımla halkı ötekileştiren bir belediyecilik anlayışının sonlandırılmasını ve yerine görevlendirme yapılmasını destekliyoruz." diye konuştu.Etiketler; #diyarbakır

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×