Kaşık ve çataldan heykel sergisi

-Çatal ve kaşık gibi metal objeleri heykellere dönüştüren Devlet Sanatçısı Emen, Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde sergi açtı

Kaşık ve çataldan heykel sergisi
27 Mayıs 2016 Cuma 14:30

ZONGULDAK (AA) - Devlet Sanatçısı Yılmaz Emen'in çatal ve kaşık gibi metal eşyalardan yaptığı heykellerin yer aldığı sergi, Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde sanatseverler buluştu.

Osmanlı Çileği Kültür ve Sanat Şenlikleri etkinlikleri kapsamında Gazi Alemdar Müze Gemisi yanındaki serginin açılış kurdelesi, sanatçı Emen, Kaymakam Nazım Madenoğlu, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Hasan Doğan ve Belediye Başkanı Hüseyin Uysal tarafından kesildi.

Emen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sanat yaşamı boyunca 95 kişisel sergi açtığını belirterek şunları söyledi:

"Gerek yurt içinde gerekse yurt dışında açtığım sergilerim büyük beğeni topladı. Artık bu sergi, benim için son olabilir. Buradaki tanıdıklarımı kıramadığım için son kez de olsa eserlerimi sergiliyorum. Gözümün bir tanesini kaybettim diğerinde de yüzde 90 oranında görme kaybı yaşıyorum. Yaklaşık 10 yıldır tek gözümle sanatla uğraştım. Doktorlar zaten çalışmama izin vermiyor. Göz tansiyonu rahatsızlığım var ama ne yapayım? Kendimi sanata verdim, 74 yaşındayım ve sanatın kıyısından köşesinden tutmaya çalışıyorum."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×