Karmod, Çad'da yol yapım şantiyesi kurdu

Karmod, Çad'da yol yapım şantiyesi kurdu
25 Mayıs 2016 Çarşamba 13:42

İSTANBUL (AA) - Karmod, Orta Afrika ülkelerinden Çad'da yol yapımında çalışacak işçilerin kullanacağı şantiye yapıları kurdu.

Karmod'dan yapılan açıklamaya göre, Orta Afrika ülkelerinden Çad'ın Ngouri şehrinde yol yapımında çalışan işçilerin kullanacağı toplam 53 ünitelik şantiye yapılarını kurdu.

Çad yol yapımı projesi için ürettiği Karmod'un konteyner şantiye yerleşkesi tam demonte üretimli toplam 53 üniteden oluşuyor. Proje kapsamında 3x6 ve 3x12 metrelik üniteler yan yana birleştirilerek yatakhane ve yemekhane binaları, yönetici ofisleri ile tuvalet ,duş ünitelerinin kullanıma hazır kurulumu yapıldı.

Açıklamasında görüşlerine yer verilen Dış Ticaret Müdürü Fehim Özkanca, Çad'da gerçekleştirdikleri şantiye projesinde dünyada ilk kez Karmod tarafından üretilen tam demonte konteyner sisteminin kullanıldığını söyledi.

Özkanca, geliştirdikleri tam demonte konteyner sisteminde tüm yapı birleşenlerinin tamamen vidalı geçmeli sisteme sahip olduğunu belirterek dökme yük tabir edilen nakliye standardında bile kolayca taşınabildiğini belirtti.

Tam demonte konteynerin uluslararası projelerde benzerlerine göre en az 7 metrekare daha geniş mekanlar sunduğunu söyleyen Özkanca, şunları kaydetti:

"Çad elektrik ve yolun neredeyse bulunmadığı bir ülke. Ürünlerimiz kaynaksız vidalı ve geçmeli sisteme sahip olduğundan, 100 kişilik işçi şantiyesini hiç elektriğe ihtiyaç duymadan kurabildik. Konteynerimiz bu sistemle dökme yük standardıyla kolayca taşınabilecek şekilde yükleme yapılabiliyor. Çad'da kurduğumuz şantiye yapısı Ngouri şehri ile başkent N'Djamena arasında yapılacak 250 kilometrelik yolun yapımında kullanılacak. Yapılarımız demonte mobilizasyonla üretildiğinden proje süresince farklı yerlere taşınarak yeniden kurulum yapılabilecek."Etiketler; #Karmod

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×