Kanada’daki Türk sivil toplum kuruluşlarına proje eğitimi

- Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Kanada'da faaliyet gösteren Türk sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerine, projelerine katılım konusunda eğitim verdi

Kanada’daki Türk sivil toplum kuruluşlarına proje eğitimi
29 Mayıs 2016 Pazar 22:31

TORONTO (AA) - Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), Kanada genelinde faaliyet gösteren Türk sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerine, YTB projelerine katılım konusunda eğitim verdi.

Türkiye’nin Toronto Başkonsolosu Erdeniz Şen’in de katıldığı toplantıda, Başkan Yardımcısı Mehmet Köse başkanlığında Toronto’ya gelen heyet, YTB’nin Mali Destek Programları ile ilgili 20’nin üzerindeki sivil toplum kuruluşunun temsilci ve yöneticilerine eğitim verdi.

Toplantının açılışında konuşan Köse, Kanada’daki Türk toplumunun Avrupa’dakine nazaran sayıca az ama genç bir toplum olduğunu belirterek, "Hayata geçirebileceğimiz projeler, gelecek nesillere ışık tutacak’" dedi.

AA muhabirine çalışmaları değerlendiren Köse, "Kanada, yurt dışında yaşayan Türklerin belki sayı bakımından en az olduğu ülke ancak Kanada Türk toplumunu, diğer ülkelerdeki Türk toplumlarından ayıran özellik, buradaki Türklerin yüzde 65’den fazlasının üniversite eğitimi almış olması. Bu potansiyel, hem Kanada, Hem Türkiye ve hem de burada yaşayan insanlarımız açısından çok önemli fırsat ve imkanlar sunuyor’’ dedi.

Kanada’daki Türk sivil toplum kuruluşlarının YTB’nin projelerine katılmalarını istediklerini anlatan Köse, "Amacımız buradaki Türk toplumun dilini, dinini, tarihini ve kültürünü kaybetmeden ayakta kalmasıdır. Bu değerleri kaybetmeden buralarda var olacak bir Türk toplumu hem Kanada hem de Türkiye için büyük zenginliktir’’ diye konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×