Kadınlardan Şırnak'taki askerlere destek

- Ankara'nın Polatlı Belediyesi ile Kent Konseyi tarafından gerçekleştirilen "Şehitler Diyarı Polatlı'dan Mehmetçiğimize" projesi kapsamında kadınların hazırladığı 2 bin paket ev yapımı gıda malzemesi destek mektuplarıyla birlikte Şırnak'ta vatani görevini yapan askerlere gönderildi

 Kadınlardan Şırnak'taki askerlere destek
12 Mayıs 2016 Perşembe 17:04

ANKARA (AA) - Polatlı Belediyesi ile Kent Konseyi tarafından gerçekleştirilen "Şehitler Diyarı Polatlı’dan Mehmetçiğimize" projesi kapsamında kadınların hazırladığı 2 bin paket ev yapımı gıda ürünüyle vatandaşların yazdığı mektuplar, Şırnak’ta vatani görevini yapan askerlere gönderildi.

Polatlı Belediyesi Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi'nde bir araya gelen kadınlar, askerlere destek amacıyla hazırlanan gıda ürünlerini paketledi.

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, merkezde yaptığı konuşmada, "Şehitler Diyarı" Polatlı’dan, vatan bekası için görev yapan Mehmetçiklere 2 bin paket anne eli değmiş yiyecek ve her yaştan Polatlılının yazdığı mektupların gönderileceğini söyledi.

Yıldızkaya, "Bizler için vatanımızı, namusumuzu teslim ettiğimiz askerlerimizin yüksek moral ve motivasyonu her şeyden önemlidir." dedi.

Kent Konseyi Başkanı Serpil Öztürk de Polatlı halkının projeye ciddi destek verdiğini ifade ederek, "Bu projeyle Mehmetçiklerimize 'Orada yalnız değilsiniz, yüreğimiz ve dualarımız sizinle. Gönderdiğimiz yiyecekler size güç olsun, gönderdiğimiz mektuplar size moral olsun' demek istedik. 2 binden fazla mektup geldi, 2-3 gün gibi süre içerisinde. Bu kadar hızlı bir şekilde yiyecek gönderen, mektup gönderen herkese teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

Askerlere dayanıklı ev yapımı gıdaların gönderileceğini kaydeden Öztürk, böylece onların annelerine özlemlerini bir nebze olsun gidermeyi amaçladıklarını dile getirdi.

Hazırlanan gıdaların paketlenmesine Yıldızkaya ve Öztürk de yardımcı oldu.

Her bir paketin içine, Türk bayrakları ve yazılan mektuplar yerleştirildi.

Üzerine "Şehitler Diyarı Polatlı’dan Mehmetçiğimize"’ yazılan koliler, Şırnak'taki askerlere teslim edilmek üzere Malatya'daki 2. Ordu Komutanlığına gönderildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×