İstanbul'daki FETÖ/PDY soruşturmaları

- İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Silivri ve Maltepe cezaevlerinde görevli 62 infaz koruma memuru, üniversitelerden 62 personel ve öğretim üyesi ile TUSKON yapılanmasıyla ilgili 21 kişi hakkında gözaltı kararı alındığını açıkladı

İstanbul'daki FETÖ/PDY soruşturmaları
19 Ağustos 2016 Cuma 18:22

İSTANBUL (AA) - Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturmaları kapsamında, Silivri ve Maltepe cezaevlerinde görevli 62 infaz koruma memuru, üniversitelerden 62 personel ve öğretim üyesi ile TUSKON yapılanmasıyla ilgili 21 kişi hakkında gözaltı kararı alındığı bildirildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Başsavcılıkça FETÖ/PDY'ye yönelik başlatılan soruşturmalarla ilgili bilgi verildi.

FETÖ/PDY'nin cezaevi personeli arasındaki yapılanmasıyla ilgili soruşturmada, Silivri Cezaevi'nde görevli 19 infaz koruma memuru hakkında gözaltı kararı verildiği ve bunlardan 2'sinin arandığı belirtilen açıklamada, Maltepe Cezaevi'nde görev yapan 43 infaz koruma memuru hakkında da gözaltı kararı alındığı ve tümü için bu kararın uygulandığı ifade edildi.

- TUSKON soruşturmasında 21 gözaltı kararı daha

Açıklamada, ağırlıklı olarak İstanbul Üniversitesi'nde olmak üzere, FETÖ/PDY'nin üniversitelerdeki yapılanmasıyla ilgili olarak da 62 öğretim üyesi ve personel hakkında gözaltı kararı verildiği aktarıldı.

TUSKON yapılanması soruşturmasında dün itibarıyla ülke çapında 187 kişi hakkında gözaltı kararı verildiği hatırlatılan açıklamada, TUSKON soruşturmasında bugün de 21 kişi hakkında gözaltı kararı alındığı kaydedildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×