İstanbul'da sahte bandrol operasyonu

- Jandarma ekiplerince düzenlenen operasyonda, bir matbaada sahte alkol ve sigara üretiminde kullanılan bandrol basıp firmalara sattığı iddiasıyla oğluyla birlikte gözaltına alınan baba tutuklandı

İstanbul'da sahte bandrol operasyonu
07 Mayıs 2016 Cumartesi 13:48

İSTANBUL (AA) - Jandarma ekiplerince düzenlenen operasyonda, bir matbaada sahte alkol ve sigara üretiminde kullanılan bandrol basıp firmalara sattığı iddiasıyla oğluyla birlikte gözaltına alınan baba tutuklandı.

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Avcılar'da baba ve oğlu tarafından işletilen bir matbaada, sahte alkol ve sigara üretiminde kullanılan Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu'na ait (TAPDK) bandrol ile çeşitli markaların etiketlerinin basıldığını ve sahte üretim yapan firmalara dağıtıldığını tespit etti.

Matbaaya operasyon düzenlenen ekipler, çalışır vaziyette sahte içki etiketi basan matbaa makinesiyle beraber 2 kalıp makinesi, 2 etiket makinesi, kesme makinesi, klişe amacıyla kullanılan çeşitli içki markalarına ait 95 etiket kalıbı, 1,5 milyon sahte TAPDK bandrolü ile çeşitli içki markalarına ait 1,5 milyon sahte etiket ele geçirdi.

Gözaltına alınan baba ve oğul, jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Baba tutuklanırken oğlu serbest bırakıldı.

Ruhsatsız TAPDK bandrolü ile çeşitli markalara ait etiket üretimi yapılan imalathane de ilgili belediyece mühürlendi.

Jandarma ekiplerinin son bir yılda yaptıkları operasyonlar sonucunda 30 bin TAPDK bandrolü ile 33 bin 400 sahte etiket ele geçirildi.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×