İstanbul Shopping Fest, İstanbul'a çifte bayram yaşatacak

- İTO Başkanı Çağlar: - "İSF bu yıl Ramazan Bayramı'nı da kapsıyor. Hedefimiz İstanbul'a çifte bayram mutluluğunu yaşatmak"

İstanbul Shopping Fest, İstanbul'a çifte bayram yaşatacak
16 Haziran 2016 Perşembe 15:59

İSTANBUL (AA) - İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı ve İstanbul Shopping Fest (İSF) İcra Kurulu Başkanı İbrahim Çağlar, "İSF bu yıl Ramazan Bayramı'nı da kapsıyor. Hedefimiz İstanbul'a çifte bayram mutluluğunu yaşatmak" ifadelerini kullandı.

İSF açıklamasında görüşlerine yer verilen Çağlar, kent kültürüne ait geleneklerin yerleşmesinin zaman aldığını belirterek, İSF'nin bu anlamda artık olgunluk dönemine eriştiğini dile getirdi. Çağlar, şunları kaydetti:

"5 yıl önce sıfır noktasından başlayan bu gelenek, artık hem İstanbullular hem de alışveriş turizmini takip eden yabancılar için heyecanla beklenir hale geldi. Bu yıl 6. kez düzenlenen festivalimiz, 2016 itibarıyla artık Türkiye'nin en büyük turizm, alışveriş ve kentsel markalaştırma projesi.

Perakende sektöründe artık sınır ötesi alışveriş büyük değer taşıyor. İSF'nin hem perakende hem de turizm sektörü bakımından ülke ekonomisine katkısı büyük. Festivalimiz, temmuz ayı boyunca yine şehrimize bereket getirecek. İSF için İstanbul'a gelecek misafirlerimizi küresel markalar, yerel lezzetler ve medeniyetleri buluşturan muazzam bir kültürle karşılayacağız. Ayrıca bu yıl İSF, Ramazan Bayramı'nı da kapsıyor. Hedefimiz İstanbul'a çifte bayram mutluluğunu yaşatmak."


-"Hedefimiz İstanbul'u bölgenin alışveriş merkezi yapmak"


İSF Genel Müdürü Hicran Özbük de İSF'nin uluslararası bir proje olduğuna dikkati çekti. Özbük, şu açıklamalarda bulundu:

"Dünyanın en köklü alışveriş kültürüne sahip kentlerinden birinde olmanın avantajına sahibiz. Tarih boyunca ticaretin en önemli duraklarından biri olan İstanbul'un göbeğindeki Kapalıçarşı, dünyanın en eski alışveriş merkezi olma özelliğini taşıyor. İSF de yüzyıllar boyunca ticaretin ve alışverişin başkenti unvanını hak eden İstanbul'da, tarihi çok eskilere dayanan, kentin ruhuna işlemiş bir geleneğin canlandırılmasına hizmet ediyor. Hedefimiz, tarihi, kültürü ve gastronomisiyle bir dünya markası olan İstanbul'u farklı bir özelliğiyle daha öne çıkararak bölgenin alışveriş merkezi haline getirmek.

İstanbul'un dünya çapında bir alışveriş destinasyonu olarak konumunu güçlendirmeyi amaçlıyoruz. Bunun için İSF, kullanabileceğimiz en iyi enstrüman. İSF, 5 yıldır sadece ekonomik değil, kültürel anlamda da İstanbul'u tanıtan ve yurt dışından çok sayıda yabancı ziyaretçi ağırlayan bir festival. Bu özelliği ile kenti alışverişte ve modada bir dünya markası yapma yolunda ilerlemeye devam ediyor."


-Efsane İndirim Günü Mall of İstanbul'da


İSF, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve İstanbul Valiliği desteği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İTO iş birliğiyle bu yıl 6. kez düzenleniyor. 1-31 Temmuz arasında devam edecek festival, bir yandan alışveriş turizminde İstanbul'un konumunu güçlendirirken, bir yandan da yerli yabancı tüm katılımcılara avantajlı alışveriş imkanı sunacak. İSF'nin gelenekselleşen "Efsane İndirim Günü"ne Mall of İstanbul ev sahipliği yapacak. 2 Temmuz 2016 Cumartesi günü Mall of İstanbul'da düzenlenecek İSF Efsane İndirim Günü'nde 350 mağazada çok sayıda marka saat 21.00-24.00 arasında özel fiyatlar ve indirim oranları ile satışa sunulacak.

Geçen yıl 100 bin kişilik katılımın olduğu Efsane İndirim Günü'nün bu yıl yine büyük ilgi görmesi bekleniyor. Ayrıca, Efsane İndirim Günü'nde saat 21.15'te sanatçı Murat Boz sahne alacak.

İSF kapsamında anlaşmalı mağazalardan alışveriş yapanlar, yapılacak çekilişle araba kazanma şansı yakalayacak. Temmuz ayı içerisinde 100 TL'lik her alışveriş, çekilişe bir katılım hakkı sağlayacak. Festival süresince devam edecek kampanya ile 1 kişiye noter huzurunda yapılacak çekilişle Mercedes Vito Tourer hediye edilecek.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×