İSKİ'den uyarı: "Göletlere girmeyin"

İSKİ'den uyarı:
01 Temmuz 2016 Cuma 13:42

İSTANBUL (AA) - İSKİ, boğulma gibi istenmeyen sonuçlara yol açabileceği gerekçesiyle yüzmek ve balık tutmak için baraj göllerine, göletlere ve derelere girilmemesi konusunda uyardı.

İSKİ'den yapılan açıklamada, Türkiye'de her yıl ortalama 900 kişinin baraj gölleri, göletler ve derelerde boğularak hayatını kaybettiği belirtildi. Açıklamada, "İSKİ olarak, ilgili yerlerdeki uyarı tabelalarımızın sayılarını arttırmamıza ve yenilememize, gerekli uyarıları çeşitli platformlarda yapıyor olmamıza rağmen özellikle anne ve babaların da çocuklarını baraj gölleri ve göletlere girmemeleri noktasında ikaz etmeleri, yaşanabilecek elim olayların önlenmesi açısından büyük önem arz etmektedir" denildi.

İstanbul'un içme suyu kaynakları olan baraj gölleri ve göletlerin geniş alanlar kapsaması dolayısıyla buralarda mutlak denetimin imkansız olduğu belirtilirken, "Baraj gölleri ve göletlerin kaldırma kuvvetinin deniz suyuna oranla düşük olması, zeminin balçık özellik taşıması ve bünyesinde teknik yapılar barındırması, bu alanları yüzme amaçlı kullanan İstanbullular için hayati risk oluşturmaktadır" şeklinde ifadelere yer verildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×