"İmam Hatip Liseleri 2. Bilim, Kültür ve Sanat Günleri" etkinliği

- Önder İmam Hatipliler Derneği Başkanı Bekiroğlu: - "Bizler farklı bir dönemin, 28 Şubat'ı yaşamış, belki hala o travmaların etkisinden kurtulamamış bir kuşağız. Siz bizi taklit etmeye kalkışmayın, bizleri aşma çabası içerisinde olun"

02 Haziran 2016 Perşembe 16:50

İSTANBUL (AA) - İmam hatip lisesi öğrencilerinin farklı ilgi alanlarındaki becerilerini sergiledikleri "2. Bilim, Kültür ve Sanat Günleri" başladı.

Fatih'teki Ali Emiri Kültür Merkezi'ndeki etkinlikte, Eyüp Otakçılar Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin mehter takımı gösteri sundu.

Burada konuşan Önder İmam Hatipliler Derneği Başkanı Halit Bekiroğlu, sadece yurt içinde değil, yurt dışında da imam hatiplilerin olduğuna dikkati çekti.

İlim, kültür, sanat gibi alanlara gerektiği kadar vakit ayrıldığı zaman gelecek yıllarda imam hatiplerde nitelik sorununun ortadan kalkacağını belirten Bekiroğlu, şunları kaydetti:

"Kendinize güvenin, bizleri aşın. Bizler farklı bir dönemin, 28 Şubat'ı yaşamış, belki hala o travmaların etkisinden kurtulamamış bir kuşağız. Siz bizi taklit etmeye kalkışmayın, bizleri aşma çabası içerisinde olun. Bilim, kültür, sanat alanında çok güzel eserler ortaya koyan kardeşlerimiz var. Özgüven içinde asla komplekse kapılmadan umutlu olmanızı sizlerden istirham ederim. Bu tavsiyelere uyduğunuz takdirde önümüzdeki on yıllarda hem ülkemize hem İslam dünyasına öncü olacaksınız."

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci ise etkinliğin okullardaki çalışmaların yansıması olduğunu belirterek, emeği geçen öğretmenlere ve velilere teşekkür etti.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Öncü Spor, İlim Yayma Vakfı, Diyanet Vakfı, Ensar Vakfı, TÜGVA, TÜRGEV, İlim Yayma Cemiyeti gibi kuruluşların da destek verdiği ve öğrencilerin yaptığı eserler, yarın da Fatih Ali Emiri Merkezi'nde ziyarete açık olacak.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×