Hükümlüler çevre temizliği yaptı

- Muğla'nın Dalaman ilçesinde denetimli serbestlik kapsamındaki 20 hükümlü, Kargıcak Sahili'ni temizledi

Hükümlüler çevre temizliği yaptı
27 Mayıs 2016 Cuma 14:19

MUĞLA (AA) - Muğla'nın Dalaman ilçesinde 20 hükümlü, denetimli serbestlik kapsamında, Kargıcak Sahili'nde çevre temizliği yaptı.

Fethiye Kaymakamlığı Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğünce "Temiz Plaj, Temiz Çevre İçin Biz de Varız Projesi" başlatıldı.

Projenin ikinci ayağında Dalaman ilçesinde Kaymakamlık ve Belediye işbirliğinde Kargıcak Sahili'ne gelen 20 hükümlü, plaj ve çevresinde temizlik yaptı. Hükümlüler, 1 saatte yaklaşık bir kamyon çöp topladı.

Dalaman Kaymakamı Yılmaz Şimşek, gazetecilere yaptığı açıklamada, amaçlarının toplumda farkındalık yaratmak olduğunu söyledi.

Çevre bilincini yerleştirmeyi hedeflediklerini anlatan Şimşek, "Güzel bir proje için buradayız. Fethiye Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından organize edilen proje kapsamında denetimli serbestliğe çıkan arkadaşlarımızla burada temizlik yapıyoruz. Amacımız toplumda farkındalık yaratmak, çevre bilincini yerleştirmek ve bizden sonraki nesillere güzel bir çevre bırakmak." dedi.

Ortaca Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Yılmaz ise temiz çevre ve temiz toplumun önemine değinerek projenin halk için de örnek olacağını kaydetti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×