Havalimanlarında güvenlik denetimi

- İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Altınok başkanlığındaki heyet 3 günde 6 havalimanını teftiş etti - Havalimanlarında alınan güvenlik önlemlerini yerinde denetleyen ve yetkililerden brifing alan heyet, önlemlerin artırılması konusunda talimat verdi

Havalimanlarında güvenlik denetimi
02 Temmuz 2016 Cumartesi 22:21

ANKARA (AA) - İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Selami Altınok başkanlığındaki heyet 3 günde 6 havalimanını denetledi.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Altınok'un yanı sıra Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz ile terör ve koruma daire başkanlarının da yer aldığı heyet İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısının ardından havalimanlarında alınan önlemleri yerinde görmek için harekete geçti.

30 Haziran Perşembe günü önce Bodrum'a giden heyet Milas ve Dalaman havalimanlarında güvenlik tedbirleriyle ilgili yetkililerden brifing alarak detaylı incelemelerde bulundu. Bodrum’daki incelemelerin ardından İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na geçen heyet burada da yetkililerden bilgi alarak incelemelerini sürdürdü.

Yetkililer, dün ise Nevşehir-Kapadokya Havalimanı ve Antalya Havalimanı'nı aynı kapsamda ziyaret etti.

İncelemelerin üçüncü gününde heyet denetimlerini Bursa ve İstanbul Atatürk havalimanlarında sürdürdü

Altınok ve beraberindeki heyetin incelemeler sırasında terör saldırılarının tekrarının önlenmesi ve gerektiğinde kısa sürede müdahale edilebilmesi için gerekli hususları belirleyerek, ilave tedbirler alınması konusunda görevlilere talimat verdikleri öğrenildi.

Havalimanlarındaki denetimlerin devam edeceği kaydedildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×