Hatay'da yüzbaşının şehit olması

- Hatay Valisi Topaca: - "Milletimizin güvenliği, huzuru, devletimizin bekası için bu operasyonlara her ne pahasına olursa olsun inşallah ülkemizde ve ilimizde devam edilecektir"

Hatay'da yüzbaşının şehit olması
09 Mayıs 2016 Pazartesi 10:29

HATAY (AA) - Hatay Valisi Ercan Topaca, Amanos Dağları'nda yüzbaşının kayalıklardan düşerek şehit olmasıyla ilgili, "Milletimizin güvenliği, huzuru, devletimizin bekası için bu operasyonlara her ne pahasına olursa olsun inşallah ülkemizde ve ilimizde devam edilecektir." dedi.

Topaca, Vakıflar Bölge Müdürü Ali Kaya'yı kabulünde, Dörtyol ilçesi Amanos Dağları'nda yürütülen arazi arama tarama faaliyeti sırasında kayalıklardan düşerek kaldırıldığı hastanede şehit olan Jandarma Yüzbaşı Rıza Fırat'a Allah'tan rahmet ailesine, yakınlarına ve çalışma arkadaşlarına başsağlığı diledi.

Ülkenin çok kritik süreçten geçtiğini, güvenlik güçlerinin terörü bitirme anlamında ciddi mücadele yürüttüğünü vurgulayan Topaca, şunları kaydetti:

"Dün gece Amanoslar'da yapılan operasyonlarda bir yüzbaşımız operasyon sırasında düşerek önce yaralandı ve hastaneye kaldırıldı, sabaha karşı da hayatını kaybetti. Şehidimize Allah'tan rahmet diliyorum. Ailesine, yakınlarına, çalışma arkadaşlarına başsağlığı diliyoruz. Ülkemiz çok kritik bir süreçten geçiyor. Tabi bu süreç içerisinde ciddi bir mücadele yapıyor güvenlik kuvvetlerimiz. Terörle mücadele anlamında terörü bitirme anlamında. Bizim ilimizde de Amanos Dağları'nda bulunan terör örgütü mensuplarına karşı uzunca bir süredir devam eden operasyon çalışmaları aynı şekilde devam ediyor. Şehitlerle kayıplarımız bizi ve milletimizi derinden yaralamakla birlikte bu anlamda terörle mücadele azmimizi asla ortadan kaldıracak bir husus değildir. Milletimizin güvenliği, huzuru, devletimizin bekası için bu operasyonlara her ne pahasına olursa olsun inşallah ülkemizde ve ilimizde devam edilecektir. Bu vesile ile şehidimize bir kez daha Allah'tan rahmet diliyorum."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×