Hatay'da şehitler için mevlit okundu

-FETÖ'nün 15 Temmuz'da gerçekleştirdiği darbe girişiminde şehit olanlar için Hatay'da mevlit programı düzenlendi -Hatay Valisi Topaca: - ''Bizim demokrasimize, devletimize, birliğimize ve beraberliğimize kastedecek kim ve hangi güç olursa olsun buna topyekun millet olarak karşı duracağımızı gösterdik''

Hatay'da şehitler için mevlit okundu
24 Ağustos 2016 Çarşamba 22:25

HATAY (AA) - Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'da gerçekleştirdiği darbe girişiminde şehit olanlar için Hatay'da mevlit okutuldu.

Hatay Valiliği koordinesinde Defne ilçesindeki Nimet-Fahri Öksüz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde düzenlenen programda, Kur'an-ı Kerim ve mevlit okundu ve dua edildi.

Hatay Valisi Ercan Topaca, etkinlik sonunda yaptığı konuşmada, 15 Temmuz'da FETÖ'nün darbe girişimi sırasında, Elazığ, Van, Gaziantep ve ülkenin diğer yerlerinde şehit olanları rahmet, minnet ve şükranla andıklarını belirtti.

Çok badireli bir süreçten geçildiğini ve ülkeye birçok yönden saldırılar gerçekleştirildiğini söyleyen Topaca, Türkiye'nin gelişmesi, yürümesi, güçlenmesi ve refahının artmasını kendilerini için tehlike gören içte ve dışta düşmanlar olduğunu ifade etti.

Topaca, şöyle devam etti:

''Bu olaylar onları gösteriyor. Dostlarımız da var ama bizim iyiliğimizi istemeyenler de var. 15 Temmuz, bunun en güzel göstergelerinden birisidir. Aramızdaki kaynaşma, birlik, kardeşlik, barış, huzur, sevgi, saygı ve bütün güzelliklerin çok kuvvetli şekilde yaşanması gerekiyor. Dolayısıyla Hatay bu süreçte çok güzel sınav verdi. Ben halkımıza, milletvekillerimize, siyasi partilerimizin il başkanlarına, belediye başkanlarına, kanaat önderlerine bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. Bu süreçte birliğimizi, beraberliğimizi dünyaya örnek olacak şekilde bir kez daha gösterdik. Ülkemize karşı yapılan bu saldırıyı defetme konusunda bütün dünyaya seslendik. Bu birliktelik, sadece Hatay'da kalmadı tüm ülkemize dalga dalga yayıldı. Bizim demokrasimize, devletimize, birliğimize ve beraberliğimize kastedecek kim ve hangi güç olursa olsun, buna topyekun millet olarak karşı duracağımızı gösterdik.''

- Fırat Kalkanı Operasyonu

Vali Topaca, Suriye'nin Cerablus tarafında ülkenin, birliğine, beraberliğine, vatandaşların canına ve malına kasteden oluşumlara karşı devletin operasyon başlattığını ve bir kısım askerin oralara girmek suretiyle yurt savunmasını devam ettirdiğini aktardı.

Bu tür saldırıların her an olabileceğine dikkati çeken Topaca, ''Birliğimizin, beraberliğimizin, kardeşliğimizin diri ve sağlam bir şekilde korunması gerekiyor. Bu saldırılara karşı koyabilmek için askerimizi, polisimizi, güvenlik kuvvetlerimizi desteklemeli ve onlara sahip çıkmalıyız'' dedi.

Programa Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, AK Parti Hatay Milletvekili Adem Yeşildal, CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Turgay Aras, 2’nci Hudut Alayı Komutanı Piyade Albay Rağıp Taygan, İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, siyasi partilerin temsilcileri, kanaat önderleri ve vatandaşlar katıldı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×