Halep'te muhaliflerin operasyonu devam ediyor

-Muhalif birlikler, Halep'in güneyindeki çatışmalarda bir köyle bir tepenin kontrolü Esed güçlerinden aldı -Kentin güneyindeki çatışmalarda 25 rejim askeri öldürüldü

Halep'te muhaliflerin operasyonu devam ediyor
02 Ağustos 2016 Salı 00:36

HALEP (AA) - Suriyeli muhaliflerin, rejimin kuşatması altındaki bölgelere ulaşmak için Halep'in güneyinde başlattığı operasyonda bir köy ve bir tepenin kontrolünü ele geçirdiği, kentin güneyindeki çatışmalarda da 25 rejim askerinin öldüğü bildirildi.

AA muhabirinin yerel kaynaklardan aldığı bilgiye göre, Fetih Ordusu'nun (Ceyş el-Fetih) rejim güçlerinin kuşatması altındaki bölgelerin ablukasını kırmak için başlattığı ve ''Halep kuşatmasını kırma'' adı verilen operasyonda Şırfe köyü ve el Mahrukta tepesinin kontrolünü Esed güçlerinden aldı.

Muhaliflerin kentin güneyindeki topçu okulu yakınlarında rejim güçlerinin karargah olarak kullandığı buzdolabı fabrikasının denetimini de sağladığını belirten kaynaklar, güneydeki çatışmalarda muhaliflerin 25 rejim askerini öldürdüğünü, bir tankla, üzerinde makineli tüfek bulunan bir aracı da imha ettiğini kaydetti.

Fetih Ordusu dün, Halep'in güneyinde gerçekleştirdiği operasyonda 1 köy, 4 tepe, 3 tank ve 1 füze birliğinin kontrolünü sağlamış, kentin güneyindeki çatışmalarda ise 56 rejim askerini öldürmüş, 2 tank ile 1 iş makinesi ve üzerinde makineli tüfek bulunan 16 aracı da imha etmişti.

Rejim güçlerinin geçen ay kentin kuzeyindeki muhaliflerin tek çıkış noktası olan Kastillo yolunun kontrolünü sağlamış, bunun üzerine muhalif bölgeler kuşatma altına girmişti.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×