Gürcistan Başbakanı Kvirikaşvili Ankara'da

- Kvirikaşvili, Başbakan Yıldırım tarafından törenle karşılandı

Gürcistan Başbakanı Kvirikaşvili Ankara'da
19 Temmuz 2016 Salı 15:57

ANKARA (AA) - Başbakan Binali Yıldırım, resmi ziyaret için Ankara'da bulunan Gürcistan Başbakanı Giorgi Kvirikaşvili'yi törenle karşıladı.

Çankaya Köşkü'ndeki resmi karşılama töreni, iki ülkenin milli marşlarının çalınmasıyla başladı. Kvirikaşvili, tören mangasını "Merhaba asker" diyerek selamladı.

Başbakan Yıldırım ve Kvirikaşvili Çankaya Köşkü merdivenlerinde tokalaşarak basına boz verdi.

Görüşmelere geçilmeden önce Yıldırım, Kvirikaşvili'yi, Çankaya Köşkü balkonundan Ankara'yı gösterdi, iki lider burada bir süre sohbet etti.

Törende Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan da hazır bulundu.

Baş başa görüşmenin ardından Başbakan Yıldırım ile Gürcistan Başbakanı Kvirikaşvili, Türkiye-Gürcistan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi (YDSK) toplantısına başkanlık edecek.

İki lider, Çankaya Köşkü'nde ortak basın toplantısı düzenleyecek.

Bu arada, Gürcistan Başbakanı Kvirikaşvili, Başbakan Yıldırım'ın, başbakanlık görevini üstlenmesinin ardından Çankaya Köşkü'nde ağırladığı ikinci başbakan oldu.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×