GÜNCELLEME - FETÖ'nün darbe girişimi

- Darbe girişiminde bulunarak, Genelkurmay karargahını işgal eden Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensubu askerler teslim olmaya başladı - Teslim olanlar arasında Deniz Kuvvetleri Komutanlığında görevli 13 rütbeli asker de bulunuyor - Genelkurmay Başkanlığı'nda darbe girişiminde bulunan ve emniyete bağlı özel harekatçılar tarafından teslim alınan diğer bir grup asker, kıyafetleri olmadan üç otobüse bindirilip Başkent Spor Salonuna götürüldü TESLİM OLAN ASKERLER EKLENDİ

GÜNCELLEME - FETÖ'nün darbe girişimi
16 Temmuz 2016 Cumartesi 14:57

ANKARA (AA) - Darbe girişiminde bulunarak, Genelkurmay karargahını işgal eden Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensubu askerler teslim olmaya başladı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Soruşturma Bürosu'nda görevli üç cumhuriyet savcısı, zanlıları teslim almak için Genelkurmay Başkanlığı nizamiyesine geldi.

Çevik kuvvet ekiplerince geniş güvenlik önlemlerinin alındığı karargahtan emniyete bağlı özel harekatçılar tarafından teslim alındı. Darbeci askerlerin bir bölümü otobüslere bindirilirken, gözaltına alınanlar arasında Deniz Kuvvetleri Komutanlığında görevli 13 rütbeli askerin de bulunduğu öğrenildi.

- Üç otobüsle götürüldüler

Olası gözaltılar için otobüsler Genelkurmay karargahı önünde bekletilirken bir grup asker daha emniyete bağlı özel harekatçılar tarafından teslim alındı. Kıyafetleri olmadan otobüslere bindirilip Başkent Spor Salonuna götürülen zanlılar, Genelkurmay Başkanlığından çıkartılırken, çevik kuvvet ekipleri çevrede yoğun güvenlik önlemi aldı.

Karargah yakınında bekleyen vatandaşlardan bazıları, otobüslerin geçişleri sırasında tepki gösterdi.

Üç EGO otobüsüne bindirilen sanıkların üzerlerinde kıyafet olmadığı ve ellerinin kelepçeli olduğu görüldü.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×