GÜNCELLEME - Erzurum'da salgın iddiası

- Aşkale ilçesinde yaklaşık 300 kişi, karın ve eklem ağrısı, ishal ile yüksek ateş şikayetiyle hastaneye başvurdu VAKA SAYILARI VE YÜRÜTÜLEN İNCELEMEYE İLİŞKİN BİLGİLER EKLENDİ

GÜNCELLEME - Erzurum'da salgın iddiası
06 Eylül 2016 Salı 17:32

ERZURUM (AA) - Aşkale ilçesinde yaklaşık 300 kişi, karın ve eklem ağrısının yanı sıra ishal ve yüksek ateş şikayetiyle hastaneye başvuruda bulundu.

Alınan bilgiye göre, ilçede dünden bu yana henüz belirlenemeyen nedenle rahatsızlanan yaklaşık 300 kişi, karın ile eklem ağrısı, ishal ve yüksek ateş gibi şikayetlerle Aşkale Devlet Hastanesi'ne geldi.

Hastanede serum takılan hastaların birçoğu yapılan müdahalenin ardından taburcu edildi, bazılarının tedavisi ise sürüyor.

Benzer şikayetlerle hastaneye başvurular devam ediyor, salgın iddiasıyla ilgili Halk Sağlığı Müdürlüğünce inceleme başlatıldı.

Aşkale Devlet Hastanesi'ne hasta sayısının fazla olması nedeniyle kent merkezindeki diğer sağlık kurumlarından doktor ve sağlık personeli gönderildi.

Hastane yetkilileri, yapılan tahlillerin bazılarında rota virüsüne rastlandığını ancak hastaların şikayetlerinin kesin sebebinin daha sonra yapılacak incelemeler sonrası belirleneceğini bildirdi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×