GÜNCELLEME - Antalya'da patlama: 2 yaralı

- Cumhuriyet Meydanı yakınında meydana gelen patlamada 2 kişi yaralandı - Antalya Valiliği: - "Antalya Cumhuriyet Meydanı’na 150 metre mesafede bulunan bir bankın üzerinde patlama meydana gelmiştir. Patlama sonucunda 2 kişi çok hafif şekilde yaralanmıştır" - İl Emniyet Müdürü Tonbul: - "Bu, basit bir düzenek şeklinde görünüyor, el yapımı gibi görünüyor ama konu daha sıcak, arkadaşlarımız araştırıyor. Hayat normal olarak devam ediyor. Hiçbir sıkıntımız yok" YARALI SAYISI GÜNCELLENDİ, ANTALYA VALİLİĞİ VE İL EMNİYET MÜDÜRÜNÜN AÇIKLAMALARI EKLENDİ

GÜNCELLEME - Antalya'da patlama: 2 yaralı
03 Ağustos 2016 Çarşamba 23:30

ANTALYA (AA) - Antalya'da, Cumhuriyet Meydanı yakınında meydana gelen patlamada, 2 kişi yaralandı.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından Antalya'da "demokrasi nöbeti"nin devam ettiği Cumhuriyet Meydanı'nın yakınında patlama meydana geldi.

Olayda yaralanan 2 kişi, olay yerindeki ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Patlama nedeniyle meydandaki vatandaşlar kısa süreli panik yaşadı. Bu sırada demokrasi nöbeti için kurulan sahneden, vatandaşlardan panik yapmamaları istendi. Polis bu sırada önlem aldı.

Anonslarla meydandaki panik yatıştı. Demokrasi nöbeti için gelen vatandaşlar, meydandaki etkinliklerini sürdürdü.

Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve İl Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, bölgeye gelerek incelemelerde bulundu.

- "2 kişi çok hafif şekilde yaralanmıştır"

Antalya Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bu akşam 21.30 civarında Antalya Cumhuriyet Meydanı’na 150 metre mesafede bulunan bir bankın üzerinde, bir patlama meydana gelmiştir. Patlama sonucunda 2 kişi çok hafif şekilde yaralanmıştır. Patlamanın sebebiyle ilgili olay yeri inceleme ekibi araştırmalarına devam etmektedir."

- "Basit bir düzenek şeklinde görünüyor"

İl Emniyet Müdürü Cemil Tonbul da yaptığı açıklamada, olayı basit bir patlama olarak değerlendirdiklerini belirterek, şöyle konuştu:

"Şükürler olsun, başka yaralı veya ölü yok. Bu, basit bir düzenek şeklinde görünüyor, inceliyoruz, araştırıyoruz. Hayat normal olarak devam ediyor. Hiçbir sıkıntımız yok. El yapımı gibi görünüyor ama konu daha sıcak, arkadaşlarımız araştırıyor."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×