GÜNCELLEME 4 - İzmir'de terör saldırısı

- Bayındır İlçe Emniyet Müdürlüğüne teröristlerce düzenlenen roketatarlı saldırıda iki roket mermisinden biri emniyet binası yakınındaki evin çatısına, diğeri de depo olarak kullanılan alana isabet etti - Saldırının ardından başlatılan helikopter destekli operasyon sürüyor, güvenlik güçleri ilçenin giriş ve çıkışında kontrol noktaları oluşturdu, güvenlik kamerası kayıtları incelemeye alındı RÖPORTAJLAR EKLENDİ

GÜNCELLEME 4 - İzmir'de terör saldırısı
23 Haziran 2016 Perşembe 13:16

İZMİR (AA) - İzmir'de Bayındır İlçe Emniyet Müdürlüğüne düzenlenen roketatarlı saldırıda teröristlerin ateşlediği iki roket mermisinden biri emniyet binası yakınındaki evin çatısına, diğeri de depo olarak kullanılan alana isabet etti.

Alınan bilgiye göre, terör örgütü üyelerince dün 23.30 sıralarında İlçe Emniyet Müdürlüğüne roketatarlı saldırı gerçekleştirildi. Can kaybının yaşanmadığı saldırının ardından helikopter destekli operasyon başlatıldı.

- İki roket mermisi atıldı

Olay yeri çevresi güvenlik çemberine alınırken, Terörle Mücadele ve Olay Yeri İnceleme ekipleri çalışma başlattı.

İncelemede, roket mermilerinden birinin emniyet binasının yaklaşık 100 metre ilerisindeki evin çatısına, diğerinin de daha yakında bulunan Bayındır Devlet Hastanesi Acil Servisi karşısındaki odun-kömür deposu olarak kullanılan alana isabet ettiği belirlendi.

Mermilerin isabet ettiği binanın çatısı ve depo alanında hasar meydana geldiği, can kaybı ya da yaralanan olmadığı belirtildi.

Roket mermilerinin Fotomoz Tepesi mevkisinden atıldığı ihtimali üzerinde duruluyor.

- Operasyon sürüyor

Saldırının ardından güvenlik güçlerinin başlattığı helikopter destekli operasyon sürüyor.

Gecenin karanlığından yararlanarak kaçan teröristlerin muhtemel kaçış güzergahları kontrol ediliyor.

Giriş ve çıkışlarında kontrol noktaları oluşturulan ilçedeki güvenlik kamerası kayıtları incelemeye alındı.

Güvenlik güçlerinden alınan bilgiye göre, saldırının PKK'lı teröristlerce şubat ayında Kemalpaşa İlçe Jandarma Komutanlığına düzenlenen ve bir eve isabet eden roketatarlı saldırıyla benzeştiği değerlendiriyor.

- ''Bir anda toz duman içinde kaldık''

Evine roket mermisi isabet eden Semih Parmaksız'ın (62) eşi Neslihan Parmaksız, salonda oturdukları sırada ses duyduklarını, bir anda toz duman içinde kaldıklarını söyledi.

Parmaksız, şöyle konuştu:

"Kızım üniversiteye giriş sınavına hazırlanıyor. Onun stresi, telaşesini konuşuyorduk. Normal ev haliydi yani. Aniden patlama sesi geldi. Patlama sesi, toz duman ve koku içinde evimiz sarsıldı, ne olduğunu anlamadık ve etrafa kaçıştık. Aşağı indiğimizde etrafın çok kalabalık olduğunu gördük. O anda canımızı kurtardığımıza şükrediyoruz. Evimizdeki camlar kırıldı, buna da şükür."

Tilbenur Parmaksız da 2 gün sonraki LYS'ye hazırlandığını, patlama nedeniyle çok korktuğunu söyledi.

Görgü tanıklarından Atilla Önem de gece saatlerinde balkonda otururken gökyüzünde ışık belirdiğini, sonrasında ise patlama olduğunu anlattı.

Ne olduğunu anlamaya çalıştığını, içeri girip tekrar dışarı çıktığında ateş topu halinde geçen roket mermisini ve ikinci patlamayı da gördüğünü kaydeden Önem, sonrasında korku ve panik yaşadıklarını ifade etti.

- Köpek yaralanmış

Roket mermilerinden birinin isabet ettiği kömür deposunun sahibi Kenan Cengiz, patlamadan güvenlik güçlerinin uyarısıyla haberdar olduğunu söyledi.

Deponun kapısını açtığında güvenlik için tuttuğu köpeğini yaralı halde bulduğunu belirten Cengiz, "Roket, saçağa isabet etmiş. Patlamanın savurduğu parçalar köpeğimi yaralamış. Belli ki çok korkmuş, sürekli havlıyordu, sıyrıklarını temizledim, çok şükür, durumu iyi. Can ve mal kaybımızın olmayışı tek tesellimiz." diye konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×