GRAFİKLİ - Suriye'nin kuzeyindeki DAEŞ saldırıları

- Terör örgütü DAEŞ, Suriye'nin kuzeyinde Türkiye sınırına yakın bölgede 2 belde ile 5 köyü ele geçirdi - Örgütün ilerleyişi nedeniyle çadır kentlerden ayrılan yaklaşık 8 bin kişi daha güvenli bölgelere yöneldi - Azez ile bağlantısı kesilen 15 bin nüfuslu Mari ilçesi terör örgütleri DAEŞ ve PYD'nin kuşatmasına girdi

GRAFİKLİ - Suriye'nin kuzeyindeki DAEŞ saldırıları
27 Mayıs 2016 Cuma 13:30

AZEZ (AA) - Terör örgütü DAEŞ, Suriye'nin kuzeyinde Türkiye sınırına yakın bölgede muhaliflerin kontrolündeki 2 belde ve 5 köyü ele geçirdi. Bölgedeki çadır kentlerden yaklaşık 8 bin kişi daha güvenli bölgelere kaçtı.

AA muhabirlerinin yerel kaynaklardan aldığı bilgiye göre, DAEŞ, dün geceden bu yana, Halep'in kuzeyindeki Azez ilçesinin kuzeydoğu ve güneydoğu kesimlerinde muhaliflere karşı şiddetli saldırılar düzenliyor.

Örgüt, çatışmalarda Kel Cibrin ve Kafr Kelbin beldeleri ile Niyara, Sindif, Feriziye, Tatiye ve Tel Hüseyin köylerini ele geçirdi.

Söz konusu bölgeler çevresinde çatışmalar devam ederken, beldelerin düşmesi nedeniyle muhaliflerin kontrolündeki Azez ile güneyindeki Mari ilçelerinin bağlantısı kesildi.

15 bin nüfuslu Mari böylece batıda terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı PYD'nin, diğer yönlerden de DAEŞ'in kuşatması altına girmiş oldu.

Bölgedeki insani yardım ekipleri, sınır hattına yakın Sicco, Niyara ve Hilal çadır kentlerinde barınan sivillerden yaklaşık 8 bin kişinin yerlerinden ayrılarak daha güvenli buldukları iç kesimlere yöneldiğini bildirdi.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×