Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, Malatya'da

- İncelemelerde bulunmak amacıyla Malatya'ya gelen Orgeneral Akar ve kuvvet komutanları, Malatya 7. Ana Jet Üs Komutanlığı, 2. Ordu Komutanlığı ve Malatya Valisi Toprak'ı ziyaret etti

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, Malatya'da
13 Ağustos 2016 Cumartesi 21:04

MALATYA (AA) - Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve beraberindeki kuvvet komutanları, Malatya'da çeşitli temaslarda bulundu.

Orgeneral Akar ile Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler, helikopterle Malatya 7. Ana Jet Üs Komutanlığı'na geldi.

Buradaki incelemelerin ardından Akar ve kuvvet komutanları, Malatya 2. Ordu Komutanlığı'na geçerek 2. Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel'den brifing aldı.

Akar, ve kuvvet komutanları daha sonra Malatya Valiliğini ziyaret etti.

Valilik çıkışında vatandaşlar Akar'a, "Türkiye seninle gurur duyuyor, helal olsun sana" diye slogan atarak sevgi gösterisinde bulundu, Akar da vatandaşları selamladı.

Vali Mustafa Toprak'a hayırlı olsun dileklerini ileten Akar ve beraberindekiler, inceleme ve ziyaretlerin ardından kentten ayrıldı.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×