GAMA Güç Sistemleri, Orta Doğu projelerine yenisini ekledi

GAMA Güç Sistemleri, Orta Doğu projelerine yenisini ekledi
04 Ağustos 2016 Perşembe 10:25

İSTANBUL (AA) - GAMA Güç Sistemleri, Bahreyn'deki 1.800 MW ALBA PS5 Kombine Çevrim Santrali'nin ihalesini kazanan konsorsiyumda yer aldı.

Şirket açıklamasına göre, Aluminium Bahrain BSC'nin (ALBA) işvereni olduğu 1.800 MW ALBA PS5 Kombine Çevrim Santrali Projesi'nin ihalesini, içinde GAMA Güç Sistemleri'nin de olduğu konsorsiyum kazandı.

Proje ile Bahreyn'de kurulmakta olan alüminyum üretim tesisine sadece enerji sağlanmakla kalınmayacak, aynı zamanda tesisteki mevcut elektrik üretim üniteleri, verimliliği yüksek yeni teknoloji ürünü gaz türbinleri ile değiştirilecek. 30 ayda tamamlanması planlanan 1.800 MW ALBA PS5 Kombine Çevrim Santrali, Orta Doğu'daki verimliliği en yüksek ve en son teknoloji ürünü H sınıfı gaz türbinine sahip ilk elektrik santralı olarak faaliyet gösterecek.

Dünyanın en büyük ve en modern alüminyum üretim tesislerinden birine sahip olan ALBA, yeni santralden sağlanacak elektrikle birlikte yıllık 1 milyon 500 bin ton üretimle dünyanın tek sahada üretim yapan en büyük alüminyum üretim tesisine sahip olacak.


-En son teknoloji ürünü H sınıfı projelerin 3'üncüsü


ALBA PS5 Kombine Çevrim Santrali, enerji santralları yapım projelerinde Mühendislik-Satın Alma-Yapım (Engineering-Procurement-Construction - EPC) taahhütleri alanında uzmanlaşan GAMA Güç Sistemleri'nin EPC müteahhitliğini üstlendiği en son teknoloji ürünü olan H sınıfı projelerinin 3'üncüsü olarak üretime geçecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen GAMA Güç Sistemleri Mühendislik ve Taahhüt AŞ Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Üst Yöneticisi (CEO) Özgür Eroğlu, şunları kaydetti:

"GAMA Güç Sistemleri bu proje ile Orta Doğu'daki varlığını ve gücünü bir kez daha kanıtladı ve referanslarına önemli bir proje daha ekledi. Şirketimiz, dünya çapında devam eden işleri ile kapasitesini toplam 9.5 GW'a yükselterek dünyadaki en güçlü EPC müteahhit firmaları arasındaki yerini korudu."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×