FETÖ'ye ait okul, imam hatip ortaokulu oldu

- Van'da FETÖ ile irtibatlı olduğu gerekçesiyle kapatılan Özel Serhat Nevbahar İlkokulu, "15 Temmuz Şehitleri" adıyla imam hatip ortaokuluna dönüştürüldü

FETÖ'ye ait okul, imam hatip ortaokulu oldu
14 Ağustos 2016 Pazar 13:58

VAN (AA) - Resmi Gazete yayımlanan Olağanüstü Hal (OHAL) Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararname ile Van'da Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile irtibatı tespit edilen Özel Serhat Nevbahar İlkokuluna, "15 Temmuz Şehitleri" adı verildi.

FETÖ'ye yönelik soruşturma kapsamında, kapatılan özel okulun, yeni eğitim ve öğretim döneminde Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde devlet okulu olarak hizmet vereceği bildirildi.

Okulun bulunduğu caddeye, "15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulu, 2016-2017 eğitim öğretim yılında devlet okulu olarak hizmet verecektir." yazılı pankart asan İl Milli Eğitim Müdürlüğünün, hafta içinde okulun tabelalarını da yenileyerek, yeni eğitim-öğretim sezonuna hazırlayacağı öğrenildi.

Milli Eğitim Müdürlüğünün okulu devralmasının sevindirici olduğunu belirten mahalle sakinleri, daha önce öğrencileri uzak okullara göndermek zorunda kaldıklarını, böylece önemli bir eksikliğin giderildiğini ifade etti.


Etiketler; #okul #van #FETÖ

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×