Eyüp Belediyesi şehitler için kurban kesecek

- Eyüp Belediye Başkanı Aydın: - "Eyüp'te Doğu ve Güneydoğu'da şehit olmuş 48 şehidimiz var. Bu bayram da onlar için kurban keseceğiz. Ayrıca 15 Temmuz Darbe Girişimi'ndeki 2 şehidimiz de var. Onlarla beraber 50 şehidimiz için kurban keseceğiz"

Eyüp Belediyesi şehitler için kurban kesecek
06 Eylül 2016 Salı 14:16

İSTANBUL (AA) - Eyüp Belediyesi, Kurban Bayramı'nda şehitler için kurban kesecek.

Eyüp'teki Kurban Bayramı hazırlıklarına ilişkin Alibeyköy'deki kurban kesim merkezinde bilgi veren Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, ilçede 7 ayrı noktada kurban satış ve kesim yeri kurulduğunu ve vatandaşların, kurulan kesim yerlerinde kurbanlıklarını hijyenik ortamda kestirilebileceklerini söyledi.

Alibeyköy ve Güzeltepe'nin de içerisinde bulunduğu 7 ayrı bölgede vatandaşların hem kurban satın alabileceğini hem de kurban kesimlerini gerçekleştirebileceklerini ifade eden Aydın, koku azaltılmasıyla ilgili ilçede çalışmaların yapıldığını anlattı.

Kokuyu azaltmak için de ilaçlamaların yapılacağını belirten Aydın, bayramda zabıta, veteriner ve temizlik işçileri müdürlüğü ekiplerinin çalışacağını bildirdi.

Her yıl şehitler için kurban kestiklerini anımsatan Aydın, ilçede Kurban Bayramı'nın birinci günü düzenlenecek programda, Doğu, Güneydoğu'da ve 15 Temmuz FETÖ'nün darbe girişiminde şehit düşenler için kurban kesileceğini söyledi.

Bu etkinlikte şehit aileleriyle bir araya geleceklerini belirten Aydın, "Eyüp'te Doğu ve Güneydoğu'da şehit olmuş 48 şehidimiz var. Bu bayram da onlar için kurban keseceğiz. Ayrıca 15 Temmuz Darbe Girişimi'ndeki 2 şehidimiz de var. Onlarla beraber 50 şehidimiz için kurban keseceğiz." dedi.

- "Eyüp Sultan Camisi ve türbesi bayrama hazır"

Aydın, Eyüp Sultan ve türbesinin yoğun ziyaret edilen mekanlar olduğunu hatırlatarak, "Eyüp Sultan Camisi ve türbemiz de bayrama hazır. Bu hazırlıkları her cuma için yapıyoruz. Haftada 2 gün, camimiz özel kokularla kokulandırılıyor ve temizliği yapılıyor. Rutin ve haftada 2 kere yaptığımız çalışmayı bu bayram da yapıyoruz. Caminin temizliği ve kokulandırılması yapılacak. Bayram süresince Eyüp Sultan Türbemiz de bayramda açık olacak, ziyaretçileri bekliyoruz" diye konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×