Erzurum'da yangın

- Aşkale ilçesinde çıkan yangında bir ev, 3 ahır ve 3 samanlık kullanılamaz hale geldi - Bir kişinin hafif yaralandığı olay sırasında, yanan evde oturan bir genç kıza ait çeyiz, vatandaşların yoğun çabasıyla kurtarıldı

Erzurum'da yangın
01 Eylül 2016 Perşembe 18:10

ERZURUM (AA ) - Erzurum'un Aşkale ilçesinde çıkan yangında, bir ev, 3 ahır ve 3 samanlık kullanılamaz hale geldi.

İlçenin Koşapınar Mahallesi'nde yer alan Ali Türkez'e ait samanlıkta, henüz belirlenemeyen sebeple çıkan yangın, ardından bitişikte bulunan bu kişiye ait ahıra sıçradı.

Rüzgarın etkisiyle kısa sürede büyüyen yangın daha sonra bitişikteki Avni Türkez'e ait ev, ahır ve samanlık ile Hüseyin Ünver'in ahır ve samanlığına yayıldı.

Mahalle sakinlerinin müdahalesine rağmen, kontrol altına alınamayan yangının söndürülmesi için olay yerine Aşkale Belediyesi ve Erzurum Büyükşehir Belediyesine ait itfaiye görevlileri çağrıldı.

İtfaiyenin ve mahalle sakinlerinin yaklaşık 5 saatlik çabasıyla söndürülen yangında, bir ev, 3 samanlık, 3 ahır ile samanlıklardaki bin 200 balya ot yandı.

Olayda, yangına müdahale eden mahalle sakinlerinden Yaşar Taygar elinden hafif yaralandı, yanan yapıların bazı sakinleri de fenalık geçirdi.

Bu kişilere, olay yerinde bekletilen ambulanstaki sağlık görevlilerince müdahale edildi.

Yangın sırasında, yanan evde bulunan bir genç kıza ait çeyiz, vatandaşların yoğun çabası ile yanmaktan kurtarıldı.

Aşkale Kaymakamı Hayrettin Çiçek ile Aşkale Belediye Başkan Vekili Şenol Polat da olay yerine gelerek, yetkililerden bilgi aldı.

Yangının çıkış sebebinin araştırıldığı, olaya ilişkin soruşturmanın da sürdüğü belirtildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×