ERÜ'de 54 ülkeden 200 öğrenci Türkçe öğrendi

- Erciyes Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nde Türkçe eğitimi alan yabancı öğrenciler mezun olmanın heyecanını yaşadı

ERÜ'de 54 ülkeden 200 öğrenci Türkçe öğrendi
23 Mayıs 2016 Pazartesi 18:43

KAYSERİ (AA) - Erciyes Üniversitesinde (ERÜ) Türkçe eğitimi alan 54 ülkeden 200 öğrenci mezun oldu.

ERÜ Sürekli Eğitim Merkezinde (ERSEM) Türkçe öğrenimi gören yabancı öğrenciler için Sabancı Kültür Sitesi'nde "Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretim Programı Mezuniyet Töreni" düzenlendi.

Program kapsamında 2015-2016 eğitim yılında ERÜ'de Türkçe eğitimi alan 54 ülkeden 200 öğrenci mezun oldu.

Törende konuşan ERSEM Müdürü Prof. Dr. Derviş Karaboğa, eğitim merkezinde farklı ülkelerden misafir öğrencileri ağırladıklarını söyledi.

Öğrenci çeşitliliğinde en zengin eğitim merkezlerinden biri olduklarını ifade eden Karaboğa, "Öğrencilerimiz bizim misafirlerimiz. Başarı ile mezun olan öğrencilerimiz inşallah gittikleri yerlerde eğitimlerini iyi bir şekilde tamamlarlar. Hepsinin yüreğinde Türkiye ve Erciyes Üniversitesi sevgisi olacağına inanıyorum. Hayatlarında başarılar diliyorum. Bugün 54 ülkeden 200 öğrenciyi mezun etmenin mutluluğunu yaşıyoruz." diye konuştu.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Karamehmet Yıldız ise ERÜ'de 100 farklı ülkeden 2 bin öğrencinin eğitim gördüğünü dile getirdi.

Konuşmaların ardından mezun öğrencilere diplomaları verildi. Tören şiir dinletisi, tiyatro gibi etkinliklerin ardından sona erdi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×